Kā kārtīgi notīrīt virtuves dēlīti 2
“Kā no virtuves dēlīša izdabūt ārā zivs smaku. Pēc svaigu zivju tīrīšanas tas ož pēc dūņām? Ar ko mazgāt rokās, lai tās nesmaržotu pēc zivīm?” Anita R. Rīgā
Ja cieņā ir koka dēlīši, zivs sadalīšanai nepieciešams ierīkot atsevišķu dēlīti, jo – lai ar kādiem līdzekļiem to tīrītu, tas mazliet smaržos pēc zivs.
Būtiska nozīme ir izvēlētā dēlīša materiālam – vislabāk zivs (arī loku, ķiploku, sīpolu) smaku sevī uzņem koka dēlītis. Mazāk nepatīkamās smakas paliek uz jauno, moderno materiālu (dažādi plastmasas atvasinājumi) dēlīšiem, bet, vienalga, – iegriezumu vietās smaka nedaudz būs jūtama. Savukārt stikla un keramikas dēlīši ir ideāli zivs tīrīšanai un sadalīšanai, jo smaka tajos nesaglabājas. Turklāt stikla dēlīši ir visdrošākie, – ja ar karstu ūdeni tos nomazgā, baktērijām nav vietas, kur savairoties. Koka dēlīšos baktērijām ir daudz vietas, kur veidot savas kolonijas. Mīnuss keramikas un stikla dēlīšiem – nazis ātrāk paliek neass.
Lai rokas kļūtu tīras un smaržojošas, ieteicams izmantot citrona sulu. Nogriež citrona šķēlīti un saspiež, saberž to rokās. Mazliet kož, ja ir kaut nelielas mikrotraumas ādā, toties rokas tīras, baltas un smaržīgas! Pēc tam rokas nomazgā ar ziepēm.