Cilvēki Harkivas metro stacijā.
Cilvēki Harkivas metro stacijā.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Otrdien darbu atsācis Harkivas metro 0

Darbu atsācis Ukrainas otras lielākās pilsētas Harkivas metro, kas kopš Krievijas iebrukuma sākuma kalpoja kā bumbu patvertne.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Kokteilis
Guntara Rača neatzītie bērni beidzot satikušies! Publicēts kopīgs foto ar sirsnīgu vēstījumu 24
Lasīt citas ziņas

“Mās šodien esam atsākuši Harkivas metro un gandrīz visu tā staciju darbu,” žurnālistiem pavēstīja mērs Ihors Terehovs.

“Mēs esam nolēmuši atsākt darbu, jo mums ir jārestartē ekonomika,” sacīja mērs, piebilstot, ka braucieni metro nākamās divas nedēļas būs bez maksas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas karaspēkam veicot Harkivas intensīvu bombardēšanu, metro ar tā 30 stacijām kalpoja kā bumbu patvertne pilsētas iedzīvotājiem.

Trīs stacijas pilsētas ziemeļaustrumu rajonos, pret kuriem joprojām laiku pa laikam vērstas Krievijas apšaudes, arī turpmāk būs slēgtas.

Pilsētā pirms kara bija 1,4 miljoni iedzīvotāju, un metro gada laikā pārvadāja 158 miljonus pasažieru.

Krievijas karaspēks pēdējā laikā atkāpies no Harkivas reģiona, Maskavai cenšoties koncentrēt spēkus uzbrukumam Donbasā.

Iedzīvotāji, kas joprojām izmanto metro kā patvertni, varēs tur palikt, sacīja Terehovs.

“Mēs esam nolēmuši netraucēt cilvēkus, kas joprojām dzīvo metro,” viņš sacīja. Ja situācija uzlabosies, viņus mudinās pārcelties uz alternatīvām dzīvesvietām, piebilda Harkivas mērs.

SAISTĪTIE RAKSTI