Otrā saruna ar dziednieci Agnesi Ziediņu-Zariņu: atbildes uz lasītāju jautājumiem 5
Gaišreģe, dziedniece un bloga www.domuspeks.com autore AGNESE ZIEDIŅA-ZARIŅA stāsta: „Saistībā ar pagājušās nedēļas publikāciju „Tev nav jādomā par otra karmu, domā par savējo”, esmu saņēmusi ļoti daudz pozitīvu atsauksmju – paldies jums visiem par labajiem vārdiem! Vienlaicīgi saņēmu arī jautājumus, kuros jūs (lasītāji) esat lūguši izskaidrot atsevišķas nianses precīzāk. Kopumā vēlos teikt – neuztveriet manis teikto tik ļoti personiski un burtiski. Uzsmeliet šo informāciju ar plašāku un vispārinātāku skatījumu”.
Ņemot vērā lielo atsaucību un interesi, Agnese uz dažiem jautājumiem labprāt atbild arī publiski.
Lelde jautā: Tu saki – ir jāmācās nedot citiem iespēju reaģēt negatīvi uz savām darbībām. Manā skatījumā tas nozīmē noklusēt daudzas lietas, piemēram, vecākiem un citiem tuviniekiem. Kā tas ir iespējams – nedot citiem iespēju reaģēt negatīvi?
Agnese atbild: Tas nozīmē, ka ir jāizvairās apzināti kaitēt otram cilvēkam. Tas pavisam noteikti nav stāsts par noklusēšanu. Lai gan, protams, izsakot viedokli vecākiem un citiem tuviem cilvēkiem, ir vērts atcerēties, ka to iespējams darīt visnotaļ dažādās formās. Būtu labi risināt situācijas konstruktīvi, izvairoties no aizvainojumiem. Runa ir par apzināti ļaunprātīgas darbības nepieļaušanu no savas puses, piemēram, fizisku iespaidošanu vai verbālu pazemošanu. Toties, ja visu noklusēsim, mēs sevi tikai apspiedīsim un iedzīvosimies problēmās, jo tā jau būs uz sevi vērsta ļaunprātība.
Atpazīstams vēdiskais astrologs jautā: Mani ieinteresēja, kādēļ tu apgalvo, ka „patiesībā nav tādas kopējas karmas”?
Agnese atbild: Kā jau iepriekš publicētajā rakstā minēju, ir skaidri redzams, ka cilvēkiem ir ļoti dažādi dzīvesstāsti, arī Latvijā, tāpēc uzskatu, ka nav tādas kopējās karmas. Tajā pašā laikā, protams, pastāv atsevišķas kopīgas iezīmes, bet tās nav obligātas visiem iedzīvotājiem. Katram ir sava individuālā karma. Kopējs mums ir tikai fakts, ka dzīvojam vienā valstī, bet iemesli, kāpēc esam šeit, katram ir savi. Piemēram, iespējams, ka tas saistīts ar to, ka šajā valstī, pilsētā, rajonā un ģimenē varam vislabāk realizēt savu personīgo dzīves uzdevumu, viens – kā izcils farmaceits, otrs – kā izcils operdziedātājs, bet vēl kāds cits – kā vēdiskās kultūras nesējs.