Triecienviļņu terapija 0
Triecienviļņu terapija ir samērā jauna metode, kas radīta Šveicē. Problēmzona tiek apstrādāta ar akustiski pneimatisku triecienu – it kā dauzītu ar mīkstu āmuriņu. Ierīces darbības princips ir līdzīgs nierakmeņu skaldīšanai. Iedarbojoties ar augstas frekvences skaņas un enerģijas viļņiem, kalcija sāļu nogulsnes, piemēram, osteofītus un kalcinātus, sašķeļ sīkos puteklīšos, kas ar laiku uzsūcas apkārtējos audos.
Izmantojot ekstrakorporālā jeb ārpusķermeņa triecienviļņu terapijas metodi, iespējams atbrīvoties no kalcija sāļu nogulsnēm gandrīz visās – ceļa, elkoņa, plaukstas, pleca, gūžas, pēdas un pat žokļa – locītavās. Paātrinās sadzīšanas vai atjaunošanās process, uzlabojas mikrocirkulācija, audu barošana. Triecienviļņu terapiju nereti izvēlas, ja ārstējams sportists vai cits fiziski aktīvs cilvēks. Labi palīdz elkoņa locītavas problēmās (ja ir sasirgšana, ko dēvē par tenisista vai golfa spēlētāja elkoni), arī tad, ja ir elkoņa vai ceļa locītavas hroniska pārslodze vai trauma, ja plecos izveidojies cīpslu iekaisums.
Triecienviļņi neizraisa sāpes, taču procedūra var būt nepatīkama, jo tā dēvēto pistoli piespiež pie problēmzonas, kas visbiežāk ir jutīga un sāp.