“Kā atpazīt osteoartrītu? Mazliet sāp, piemēram, ceļa locītava, parādās rīta stīvums, grūti iekustēties – tās ir pirmās osteoartrīta pazīmes, kuras bieži vien palaižam garām nepamanītas, vienkārši iedzerot pretsāpju zāles. Šī pieeja nav risinājums ilgtermiņā,” slimības pirmās pazīmes raksturo Dr. Baurovskis. 0
Ārsts brīdina, ka pievērst uzmanību pirmajām sāpēm vajadzētu pēc iespējas agrāk un, ja vien iespējams, censties no tām izvairīties: piemēram, konsultēties ar ārstu par piemērotu fizisko slodzi darba vai sporta laikā, regulāri apmeklēt ortopēdu, konsultēties par atbilstošiem apaviem un stāju, kā arī profilaktiski lietot organismam nekaitīgus un medicīniskos pētījumos pārbaudītus līdzekļus, piemēram, locītavu smēres, kuru sastāvā ir nevis anestezējošas vielas, bet gan nanostruktūras – mikrokapsulas, kas veidotas no dabīgas, cilvēka organismā esošas molekulas, kas tiek dēvēta par fosfolipīdu. Šīs mikrokapsulas iesūcas ādā un tieši savienojas ar locītavas skrimšļa virsmu, samazinot locītavu berzi, uzlabojot locītavu šķidruma kvalitāti un mazinot sāpes.
Tāpat ļoti būtisks ir arī uzturs – nepieciešams regulāri rūpēties, lai organisms saņemtu pietiekamu D vitamīna un kalcija daudzumu, kuru trūkums vājina imunitāti, kā arī veido labvēlīgus apstākļus osteoartrīta slimības progresēšanai. Pirmo simptomu neignorēšana un savlaicīgas rūpes par savu locītavu veselību ir kritiski svarīgas, lai neielaistu osteoartrītu tik tālu, kad nepalīdz nekas cits, kā locītavas nomaiņa.