Oriģināla āra telpa – ar trafaretzīmējumu nodalīta terasīte 0
Ne visiem pieejami lieli balkoni un plašas terases, bet arī nelielu balkoniņu vai dārza stūrīti iespējams padarīt par omulīgu vasaras atpūtas saliņu. Lūk, ideja, kā vizuāli nodalīt pat vismazāko platību tā, lai katram būtu skaidrs – šeit ir atpūtas vieta!
Izmantojam vienu no šīs sezonas aktuālākajiem dekorējuma veidiem – trafareta zīmējumu. To iespējams uzkrāsot gan uz dēļu, gan uz betona, klona vai flīžu grīdas (flīzēm tikai nedaudz traucēs šuvju vietas – tad zīmējums jāsalāgo pēc attiecīgiem flīžu izmēriem).
Darbiņš nav pārāk sarežģīts, un nav obligāti jābūt māksliniekam vai meistaram. Galvenais, kam jābūt – pacietībai, otiņai, krāsai un trafaretam.
Vispirms izvēlamies sev vistīkamāko rakstu – trafaretu iespējams nopirkt jau gatavu rokdarbu veikalā, izvēlēties un lejupielādēt internetā vai arī izgatavot pašam – ar īpašu rakstu un pielāgotu izmēru.
Pēc tam atrodam vēlamo toni un iegādājamies dekorējamā klājuma materiālam piemērotu krāsu. Par āra darbu krāsām nepieciešamās konsultācijas var saņemt būvniecības veikalu krāsu nodaļā.
Trafareta uzklāšanai vislabāk derēs ota ar cietiem sariem, sintētiska materiāla sūklis vai rullītis.
Ja tomēr māc šaubas par savām prasmēm un labu rezultātu, iesākumā krāsas uzklāšanu var izmēģināt uz kādas nelielas plaknes vai arī ar trafareta zīmējumu nenoklāt visu atpūtas vietas laukumu, bet veidot, piemēram, nelielu, rakstainu paklāju.
Vispirms rūpīgi notīrām vajadzīgo laukumu tā, lai pamatne būtu sausa un tīra no putekļiem un gružiem. Tad atzīmējam trafareta zīmējumu motīvus un izmērus uz grīdas, lai zīmējums veidotos vienmērīgs, bez pārklāšanās.
Uzklājot krāsu, jāseko, lai trafarets cieši piegulētu grīdas plaknei un neveidotos krāsas notecējumi.
Darbus vislabāk veikt viegli mākoņainā dienā, kad gaiss ir sauss, nav spēcīga vēja un nav gaidāmi nokrišņi. Uzklātajam zīmējumam ļaujam pilnībā nožūt. Uz koka pamatnes uzklāto zīmējumu pēc tam var pārklāt ar aizsarglaku, lai raksts kalpotu ilgāk.