VIDEO. Orbāns Putina apskāvienos. Vai ungāriem var uzticēt Baltijas gaisa telpas patruļu? 312
Kāds TV24 skatītājs ir satraucies par Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna ciešajām saitēm ar Kremli. “Vai ungāriem var uzticēt Baltijas gaisa telpas patruļu?” viņš jautā.
NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” uzsver, ka Ungārija ir NATO dalībvalsts, kurai ir zināmas drošības prasības, kas ir jāievēro, un kas tiek kontrolētas.
“Es domāju, ka viens Orbāns tur neko nenosaka,” viņš skaidro, uzsverot, ka tur viss ir kārtībā:” Par to nevajadzētu satraukties.”
Viņš uzskata, ka ungāri ir uzķērušies uz populistiem: “Es domāju, ka gan jau ungāri pamodīsies un atcerēsies 50 gadus senus notikumus.”
Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins Ķīnā ticies ar Ungārijas līderi Viktoru Orbānu un paudis gandarījumu par to, ka viņam joprojām ir saiknes ar dažām Eiropas valstīm.
Šī bija Putina otrā tikšanās ar kādu Eiropas līderi kopš 2022.gada februāra, kad Krievija sāka atkārtoto iebrukumu Ukrainā.
“Neskatoties uz to, ka pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos iespējas uzturēt kontaktus un attīstīt attiecības ir ļoti ierobežotas, nevar neradīt gandarījumu tas, ka mūsu saites ar daudzām Eiropas valstīm tiek uzturētas un attīstītas,” sacīja Putins, norādot, ka “viena no šīm valstīm ir Ungārija.”
Putins sacīja, ka ir “ļoti svarīgi, ka mums ir iespēja ar ES valsti – Ungāriju – apmainīties viedokļiem ne tikai par divpusējiem jautājumiem, bet arī par situāciju Eiropā, pasaulē”.
Putins pēdējo reizi ar kādu no Eiropas valstu līderiem tikās 2022.gada aprīlī, kad viņš uzņēma vizītē Austrijas kancleru Karlu Nēhammeru.
Orbāns pēc tikšanās ar Putinu sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja: “Šodien Eiropā visiem prātā ir viens jautājums: vai Ukrainā tiks noslēgts pamiers?”
Orbāns jau sen ir paziņojis, ka Ungārija neuzņems migrantus, tādējādi nonākot pretrunās ar Briseli. Viņš ir arī iestājies pret Rietumu sankcijām pret Maskavu.
“Abi līderi apsprieda Ungārijas un Krievijas sadarbību gāzes un naftas piegāžu un kodolenerģijas jomā,” ziņu aģentūrai MTI sacīja Orbāna preses pārstāvis. Ungārija ir virzījusi uz priekšu atomelektrostacijas paplašināšanu, pie kuras strādā Krievijas valsts kodolenerģētikas aģentūra.