Madars Lasmanis
Madars Lasmanis
Foto: Timurs Subhankulovs

Opozīcijas deputāti prasa Jelgavas novada domes atlaišanu pēc trim nenotikušām domes sēdēm 2

Opozīcijas deputāti prasa Jelgavas novada domes atlaišanu pēc trim nenotikušām domes sēdēm, aģentūru LETA informēja deputāts Uldis Ainārs (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Jelgavas novada domes opozīcijas deputāts Ainārs par nenotikušajām domes sēdēm un situāciju ar Zemgales Veselības centru 3.oktobrī vērsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar oficiālu vēstuli. Vēstulē minētas trīs ārkārtas domes sēdes, kas tika sasauktas 29.septembrī plkst.17 un plkst.17.30, un 30.septembrī pkst. 13, bet kvoruma trūkuma dēļ nenotika. Deputāts konstatē, ka ir iestājušies likumā “Par pašvaldībām” 91.panta pirmās daļas 4.punktā norādītie apstākļi – “nav spējīga pieņemt lēmumus sakarā ar to, ka trīs sēdēs pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no attiecīgās domes deputātu kopskaita”.

Izsludināto, bet nenotikušo sēžu darba kārtībā bija 2003.gada 30.decembra koncesijas līguma ar “PS Kapitāla pārvaldes sistēmas” izvērtēšana. Uzņēmums ir SIA “Zemgales veselības centrs” līdzīpašnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemgales veselības centra valdes locekļi, pirmšķietami vērtējot, nav iecelti likumā noteiktajā kārtībā, jautājums, vai vispār šī valde ir spējīga vadīt uzņēmumu un darboties, ja to iecēlusi cita persona, nevis tā amatpersona, kas noteikta likumā. Līdz ar to ir bažas, ka valde nav leģitīma, pauda deputāts.

SIA “Zemgales veselības centrs” valdē ir divi valdes locekļi – Mārīte Sproģe un Gundars Prolis, kas abi ieņem šos amatus kopš 2010.gada 23.aprīļa, liecina “firmas.lv”‘ dati.

Kā svētdien informēja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Jelgavas novada pašvaldība nav spējusi sasaukt deputātus uz trim ārkārtas sēdēm pēc kārtas. Sēžu sasaukšanas iemesls bijis pašvaldībai neizdevīgs koncesijas līgums ar SIA “Zemgales veselības centrs”, pauda raidījums.

Likums “Par pašvaldībām” paredz, ka Saeima var atlaist pašvaldības domi, ja trīs sēdēs pēc kārtas nav kvoruma. Kā jau rakstīts, 2020.gadā parlaments, izmantojot šo pantu, atlaida Rīgas domi. Tā laika Rīgas mērs sasauca divas sēdes vienā dienā un trešo – nākamajā. Uz visām trim ieradās mazāk par pusi deputātu, tā Rīgas dome apzināti izbeidza ilgstošās nesaskaņas un radīja pamatu atlaišanai un ārkārtas vēlēšanām. Nedēļu vēlāk Saeima apstiprināja Rīgas domes atlaišanas likumu.

SIA “Zemgales veselības centrs” pieder Jelgavas novada pašvaldībai (88,19%) un “PS Kapitāla pārvaldes sistēmas” (11,81%), liecina “firmas.lv” dati. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 690 204 eiro, 2021.gadā tas strādājis ar apgrozījumu 4,25 miljoni eiro un peļņu 250 000 eiro. Savukārt pilnsabiedrība “PS Kapitāla pārvaldes sistēmas” sastāv no SIA “Manas Mājas Saimnieks”, patiesā labuma guvēja Dagnija Meikšāne, un SIA “Elvis M”, kur patiesā labuma guvēji ir Gundars Prolis un Andris Glāzītis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.