Ziemassvētki un Jaunais gads ir lielisks iemesls vingrināties telpu dekorēšanā 0
“Veidojot dekorācijas Ziemassvētku vakaram, lieliski var izmantot vienkāršas lietas. Parastie priežu čiekuri, nokrāsoti baltā krāsā, ir lieliski gan kā dekori, gan kā eglīšu rotas. Baltus var nokrāsot traukus, tukšas pudeles, dekoratīvus priekšmetus. Izmantojot viegli nomazgājamu krāsu, vēlāk krāsojumu varēs viegli noņemt. Šobrīd modē ir strādāt ar papīru, piemēram, veidojot divdaļīgas papīra zvaigznes (attēlā). Dekoratīvai kompozīcijai par bāzi var izmantot, piemēram, vecu, ķeburainu zaru (to saudzīgi apstrādā un pārklāj ar lineļļu). Koka plakni atdzīvina sīku LED gaismu virtene,” stāsta Lelde Fraktniece, SIA “Dizaina nams” dekoratore.
Gaidot Pērtiķa gadu
Svinēšanā ir trīs fona lietas, kas jauki papildina svētkus. Mūziku var uzticēt kādai radiostacijai, tomēr labāk laikus pašam ierakstīt savas melodijas. Skaistākās Ziemassvētku dziesmas ir unikālas, pārāk bieža to atskaņošana nodeldēs to vērtību. Vērtīgāk uztaisīt miksli no klasiskās, tradicionālās, etnogrāfiskās mūzikas.
Nozīmīgs svētku aspekts ir smaržas. Ziemassvētkos piemēroti sildoši, mājīgi aromāti: kanēlis, apelsīns, krustnagliņas. Gatavojoties karnevālam, fonā būs iederīgas ziemas smaržu buķetes – egle, kadiķis vai priede.
Pērtiķa gads jāsagaida jautri un krāsaini. Telpas var dekorēt ar virtenēm, kurām ir džungļu elementi. Tīteņi vai liānas var greznot aizkarus, sienas un galdautus. Varbūt ir laiks nomainīt rudens paklāju pret ziemas paklāju. Svinību telpa jādekorē, pieskaņojoties pārējās telpas stilam, visbiežāk tas ir minimālisma, tautiskais vai klasiskais stils. Minimālismā izmanto dabisko koku, tīrās krāsās nokrāsotus traukus un vienkāršus aksesuārus, klasiskajā stilā zeltījumu, kristālu un porcelānu. Tautiskajā stilā dominē etnogrāfiska rakstura risinājumi. Jaungadu sagaidot, izmanto krāsainu, dzīvespriecīgu apgaismojumu.
Gaisma svētku noskaņai
Ziemas laikā vissvarīgākā ir gaisma. Ziemassvētkos tā būs pieklusināta sveču gaisma, Jaungadā – raibāka. Sveču nekad nav par daudz. Pie jaunumiem var pieskaitīt bumbveida (10 – 15 cm diametrā) stikla piekaramos svečturus. Tajos atrodas speciāls stikla futrālis svecei, kas nodrošina pilnvērtīgāku apgaismojumu, savukārt stikla burbuļa forma – sirreālu efektu. Stikla bumbas var piekārt pie griestiem, izvietot grupā vai haotiskā kārtībā.
Jaunums ir arī mākslīgā materiāla sveces, kurām liesmu nodrošina palielināta formāta T svece ar astoņu stundu degšanas laiku. Šīs sveces, kuras ražo mazs Vācijas ģimenes uzņēmums, Parīzes Dizaina izstādē ieguva pirmo vietu. Svecēm ir liela izmēru dažādība (8 – 65 cm augstumā), ļaujot no tām veidot interesantas dekoratīvas grupas, īpaši veiksmīgi ar tām var dekorēt kamīna nišu.