Foto “Dzīvnieku brīvība”http://www.olucena.lv/

Olu industrijas neticamā cietsirdība šokējusi iedzīvotājus 10

“Dzīvnieku brīvība” publiskotie materiāli no A/S “Balticovo” dējējvistu novietnēm, atklājot baismīgos apstākļus, kādos tiek ražotas olas, kas nonāk uz mūsu galda, šokējusi Latvijas iedzīvotājus. Dzīvnieku aizstāvji uzsver, ka Latvijā dējējvistu turēšana sprostos ir ļoti cietsirdīga prakse, kas sagādā dzīvniekiem milzu ciešanas dienu no dienas visa mūža garumā un aicina Latvijas iedzīvotājus parakstīt petīciju pret vistu turēšanu sprostos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

CITI ŠOBRĪD LASA

Biedrības pārstāvji uzsver, ka sprostu sistēmās vistām ir liegts gandrīz viss, kas tām ir dabisks:”Vistu dzīve aizrit, stāvot uz metāla režģa grīdas – troksnī, saspiestībā un putekļos. Sprostos vistas nevar pat normāli pastaigāt vai izplest spārnus. Viņas nekad neierauga dienasgaismu un nesajūt zemi zem kājām.”

Dzīvnieku aizstāvji norāda, ka šāda rūpnieciska olu ražošanas sistēma nav nepieciešama – tā ir cietsirdīga pret dzīvniekiem un pretrunā ar mūsdienīgas sabiedrības vērtībām.

Petīciju iespējams parakstīt biedrības mājas lapā: http://www.olucena.lv/

Savukārt A/S “Balticovo” skaidro, ka pašreiz Latvijā tikai aptuveni 2 % no visa olu tirgus ir brīvās turēšanas apstākļos vai kūtī dējušu vistu olas. Neskatoties uz to, uzņēmums saredzot iespēju nākotnē palielināt tieši ārpus būriem turēto vistu olu pārdošanas apjomu, palielinoties Latvijas patērētāja pirkstpējai.

Tāpat uzņēmums uzsver, ka tam ir svarīgi ne tikai ievērot likumā noteiktās prasības, ko stingri uzrauga Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), bet darīt vēl vairāk, lai būtu soli priekšā un domātu, kā uzņēmumu padarīt labāku. Vienlaikus uzsverot ka nekad nav slēpis savas ražotnes un vistu audzēšanas procesu. Uzņēmums uzskata, ka filmēšanas grupas uzņemtais materiāls, parādīja, kur uzņēmumam ir jāpilnveidojas, lai varētu strādāt vēl kvalitatīvāk, taču aicina apzināties, ka filmēšana izbaida putnus un rada tiem lielu stresu.

Reklāma
Reklāma

“Tomēr uzņēmums aicinātu filmēšanas grupas apzināties, ka, ielaužoties kūtī, filmēšana jāveic ļoti, ļoti klusi un lēni pārvietojoties, bez prožektoru gaismām, kas izbaida putnus un rada tiem ļoti lielu stresu, kā rezultātā vistas viena otrai stipri spiežas virsū, radot fiziskas traumas, turklāt pārciestā stresa dēļ palielinās arī putnu mirstība. Lai arī kādu mērķu vadītiem, cilvēkiem, kas ielaužas kūtī, ir jāapzinās, ka, neievērojot biodrošības pasākumus, tie nopietni pakļauj putnu ganāmpulku saslimšanas riskam, kam sekas var parādīties pēc pusgada,” skaidro “Balticovo” veterinārā dienesta vadītāja Inita Zute.

Šobrīd uzņēmumā ir 2,4 miljoni dējējvistu, lielākā daļa izvietota uzņēmuma galvenajā ražotnē Iecavā, taču uzņēmumam vēl ir filiāles Madonā un Daugavpilī.

Jau vēstīts, kaka “Dzīvnieku brīvība” Latvijā lielākajam olu un olu produktu ražotājam “Balticovo” pārmet nepienācīgu izturēšanos pret vistām, jo uzskata, ka vistas tiek mocītas un netiek ievērotas pat tās labturības prasības, kas noteiktas likumā. Dzīvnieku tiesību aizstāvji norādījuši, ka fermās, vistu sprostos redzami beigti putni, kuri tur guļ jau ilgāku laiku. Tāpat sprostos esot savainoti, sakropļoti putni, kuri nevar nostāvēt kājās. Vistas esot saspiestas sprostos tādā blīvumā, ka lielākā daļa to dabiskās uzvedības ir ierobežota, no tā arī rodas daudz dažādas labturības problēmas.

Pārtikas un veterinārais dienests labturības prasību ievērošanu vistu novietnēs pārbauda reizi gadā. Ja konstatē pārkāpumus, tad uzdod tos novērst un pēc laiciņa pārbauda atkal. Abās aktīvistu apmeklētajās ražotnēs Madonā un Daugavpilī labturības pārkāpumi konstatēti arī iepriekš. Uzņēmums maksājis sodus līdz pat 3300 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.