** 1


Tomēr komplikācijas iespējamas jebkuram medicīniskam procesam, un šis nav izņēmums. Ļoti retos gadījumos olšūnu donēšanas dēļ var rasties, piemēram, olnīcu hiperstimulācijas sindroms, kad izmantoto preparātu iespaidā organismā sāk veidoties nesamērīgi daudz folikulu, var būt šķidruma aizture organismā, tūska, asiņu koagulācijas un diurēzes traucējumi. To var izārstēt ar zālēm, bet dažkārt nepieciešama hospitalizācija stacionārā.

Reklāma
Reklāma

**

7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku!
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Pēc 10–11 dienām, kad noritējusi olšūnu stimulācija, donorei tiek dots medikaments, kas palīdz nobriedināt jau sagatavotās olšūnas. Pēc 36 stundu nobriešanas tiek iegūtas olšūnas. To izdara ar punkciju, caur maksti ultrasonogrāfa kontrolē ar tievu adatu atsūcot nobriedušu folikulu. Manipulācija ilgst aptuveni 10–15 minūšu. Vietās, kur tiek veikta punktēšana, nav daudz nervu, un procedūra nav sāpīga. Šajā laikā donore atrodas pilnā intravenozā narkozē, lai varētu relaksēties, nedomāt un netraucēt procesa gaitai. Pēc atmošanās no narkozes paciente 2–3 stundas atpūšas un pēc ārsta apskates tajā pašā dienā var doties mājās.

**

Punkcijas laikā tomēr var rasties kāds sarežģījums – asiņošana. Kaut gan punkcija notiek ultraskaņas kontrolē, var tikt skarts kāds asinsvads, jo blakus olnīcām to ir ļoti daudz. Asinsizplūdumu konstatē tikai pēc punkcijas laikā, kad donore tiks novērota. Šis sarežģījums nav dzīvībai bīstams, un, ja tāds radies, nekavējoties tiek veikts pasākumu kopums, lai noteiktu asiņošanas avotu un to apturētu. Taču asiņošanas risks ir ļoti zems, jo punkcijas laikā izmanto doplerogrāfiju (krāsainu asinsvadu attēlojumu), kas risku samazina vai gandrīz pilnīgi izslēdz.

**

CITI ŠOBRĪD LASA
Donēšanā iegūto olšūnu skaits ir individuāla mērvienība. Procedūras laikā mēģina iegūt aptuveni 10–15 olšūnu, taču ne vienmēr visas no tām iespējams izmantot. Tās var nebūt piemērotas apaugļošanai, bet par kvalitāti var pārliecināties tikai pēc olšūnu iegūšanas. Iemesli, kāpēc olšūnas nav derīgas, ir dažādi un visbiežāk ir saistīti ar ārējiem faktoriem, nevis sievietes veselību. Stingrās atlases dēļ šādi gadījumi ir ļoti reti.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.