Foto – Shutterstock

** 1


Pēc tam tiek sākta medikamentoza olnīcu stimulācija. Dabiskos apstākļos katru mēnesi sievietes organismā attīstās viena olšūna. Apaugļošanas gadījumā tā kļūst par embriju un sākas grūtniecība, taču pretējā gadījumā tā no organisma tiek izvadīta menstruācijas laikā. Savukārt, lai donēšana būtu efektīva, donorei veic terapijas jeb stimulācijas kursu, kas veicina vairāku olšūnu nobriešanu, jo ne visas olšūnas var būt izmantojamas. Olnīcas stimulācija aizņem 10–11 dienu. Vienīgās neērtības var sagādāt preparāta injicēšana vēdera priekšējā sienā. Taču firmas, kuras ražo šos medikamentus, ir padarījušas to izmantošanu pēc iespējas parocīgāku. Kā pareizi darīt, pirmajā reizē donorei parāda medmāsa, taču turpmāk sieviete preparātu ievada pati mājas apstākļos.

Reklāma
Reklāma

**

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Lai nesabojātu donējamo olšūnu kvalitāti, kamēr notiek stimulācija, donore nedrīkst smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus, kā arī 2–3 dienas pirms un pēc manipulācijas nedrīkst nodarboties ar seksu. Pirms manipulācijas sieviete drīkst apmeklēt gan saunu, gan baseinu, kā arī nodarboties ar fitnesu, taču terapijas laikā un dažas dienas pēc tās jāievēro miera režīms. Visa procesa laikā nav aizliegts apmeklēt kosmetologu, frizieri, manikīra un citus skaistumkopšanas speciālistus.

**

Tā kā sabiedrībā klīst runas par donēšanas nelabvēlīgajām sekām, bieži vien potenciālajām donorēm rodas daudzi jautājumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai olšūnu donēšana var izraisīt neauglību?

Vai tā ir bīstama veselībai?

Vai es pieņemšos svarā?

Vai tas var radīt hormonālus traucējumus?

Ārsti apgalvo, ka olnīcu stimulācijai izmantotie preparāti ļaunumu sievietes organismam nevar nodarīt, jo tiem ir tikai viena funkcija – audzēt folikulus jeb mazus pūslīšus, kuros aug olšūnas. Stimulācijas medikamenti iedarbojas īslaicīgi, neizraisa nedz neauglību, nedz hormonālus traucējumus.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.