“Olmafarm” vadība paziņo, ka ir ievēlēta jaunā “Olainfarm” padome un valde 0
Piektdien, 24.janvārī, tomēr esot notikusi zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē, kurā ievēlēta uzņēmuma padome jaunā sastāvā, kas veikusi izmaiņas “Olainfarm” valdes sastāvā, aģentūrai LETA apgalvoja “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis.
“Olainfarm” paziņojumā biržai “Nasdaq Riga” 24.janvārī tika norādīts, ka kvoruma trūkuma dēļ piektdien nenotika zāļu ražotāja “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulce, kurā bija plānots lemts par izmaiņām padomē. Piektdien sasauktajai “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.
“Tā kā līdzšinējā “Olainfarm” vadība ar apsardzes pielietotu fizisku spēku visus sanākušos akcionārus izdzina no “Olainfarm” telpām, akcionāri bija spiesti turpināt darbu teritorijā pie “Olainfarm”. Līdzīgā veidā, autobusā pie teritorijas vārtiem, 2019.gada 1.aprīlī tika iecelta līdzšinējā “Olainfarm” padome, kura attiecīgi piektdien tika atcelta,” informēja Rubenis.
Iepriekš “Olmafarm” vērsās Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) ar lūgumu izvērtēt “Olainfarm” valdes rīcību 2019.gada 1.novembrī ierobežojot uzņēmuma akcionāru vairākuma tiesības lemt par uzņēmumu.
“Olmafarm” vadītājs Rubenis apgalvoja, ka uzņēmums esot saņēmis FKTK skaidrojumu par esošo situāciju, kas balstīts uz Tieslietu ministrijas atzinumu par kvoruma noteikšanu “Olainfarm” akcionāru sapulcēs esošajā faktiskajā un tiesiskajā situācijā.
“Saskaņā ar FKTK nosūtīto un Tieslietu ministrijas sagatavoto skaidrojumu nepilngadīgās Annas Emīlijas Maliginas celtā prasība neietekmē balsstiesīgā pamatkapitāla (kvoruma) aprēķināšanu un balsstiesīgajā pamatkapitālā (kvorumā) ir ieskaitāmas arī “Olmafarm” kā akcionāra balsstiesīgās akcijas. Secīgi 24.janvāra akcionāru sapulcē piedalījušies akcionāri rīkojās tiešā saskaņā ar kompetento institūciju sniegto skaidrojumu, savukārt atceltā “Olainfarm” valde centās maldināt gan akcionārus, gan sabiedrību, ka sapulcē neesot bijis kvoruma,” klāstīja Rubenis.
Zemgales rajona tiesa pērn septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt “Olmafarm” balsstiesības “Olainfarm” akcionāru sapulcēs. Tāpat “Olmafarm” uz laiku tika aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām “Olainfarm” akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza Anna Emīlija Maligina.
Tādējādi no darba uzņēmuma padomē esot atcelti padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš, viņa vietnieks Jānis Buks un padomes locekļi Haralds Velmers un Kārlis Krastiņš. Saveļjevs strādāja arī iepriekšējā padomē.
Tāpat Rubenis informēja, ka “Olainfarm” valdē amatu saglabājis Raimonds Terentjevs un Mārtiņš Pūriņš, pārējie līdzšinējie valdes locekļi no amata atbrīvoti, bet no jauna valdē iecelti Jeļena Borcova un Mārtiņš Tambaks.
Par valdes priekšsēdētāju esot iecelta Borcova, kuras darba pieredze ir saistīta ar farmācijas nozari. Viņa iepriekš 15 gadus strādājusi gan AS “Grindeks”, gan divus gadus – kā valdes locekle AS “Tallinas farmaceitiskā rūpnīca”. Borcova jau iepriekš darbojusies arī kā “Olainfarm” valdes locekle.
Lēmumi par izmaiņām “Olainfarm” pārvaldes institūcijās iesniegti Uzņēmumu reģistrā.
Uzņēmumu reģistrā aģentūra LETA noskaidroja, ka ir saņemti divi “Olainfarm” iesniegumi – vienu iesniegusi Beļeviča, bet otru – Tambaks. Uzņēmumu reģistrs šos iesniegumus izskatīs un lēmumu pieņems 29.janvārī.
Rubenis atgādināja, ka “Olmafarm” bija izteicis neuzticību iepriekšējiem “Olainfarm” valdes un padomes locekļiem, uzskatot, ka to darbība nebija vērsta uz uzņēmuma ilgtspēju un visu akcionāru interešu nodrošināšanu. Šādu viedokli pārstāv akcionāri, kuriem kopumā pieder vairāk nekā 60% uzņēmuma pamatkapitāla.
“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.