Kanādas olimpiskā komiteja kā pirmā paziņoja, ka šovasar savus sportistus uz Tokijas olimpiādi nesūtīs.
Kanādas olimpiskā komiteja kā pirmā paziņoja, ka šovasar savus sportistus uz Tokijas olimpiādi nesūtīs.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Olimpiāde jūk pa vīlēm – Kanāda un Austrālija jūlijā sportistus uz Tokiju nesūtīs 0

Ja Tokijas Olimpiādes norise netiks pārcelta uz nākamo gadu, Kanādas un Austrālijas sportisti tajā nebūs redzami, svētdien paziņoja abu valstu Olimpiskās komitejas pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Kanādas Olimpiskā komiteja (COC) un Kanādas Paraolimpiskā komiteja (CPC) atbalsta Atlētu komisijas, Nacionālo sporta organizāciju un valdības lēmumu uz šīs vasaras olimpiskajām spēlēm nesūtīt valsts sportistus,” teikts COC paziņojumā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) jau paziņoja, ka tuvāko četru nedēļu laikā lems par Tokijas Olimpiādes likteni.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt iepriekš pirmo reizi par spēļu pārcelšanu runāja arī Starptautiskās Vieglatlētikas asociācijas (“World Athletics”) vadītājs Sebastians Ko.

COC un CPC tikmēr paziņoja, ka neplāno gaidīt mēnesi līdz SOK lēmumam, tāpēc jau priekšlaicīgi paziņoja, ka neplāno šogad piedalīties Olimpiādē, ja tā netiks pārcelta uz 2021.gadu.

“Esam apņēmības pilni palīdzēt organizatoriem ar visām problēmām, kas radīsies Olimpiādes pārcelšanas brīdī,” pauda Kanādas puse. “Nekam nav lielākas nozīmes, kā sportistu un līdzjutēju veselībai.”

“Covid-19 vīrusam ir nopietnas komplikācijas, tāpēc uzskatām, ka tie atlēti, kuri turpina gatavošanos Olimpiādei, savu un savas ģimenes drošību pakļauj veselības riskiem.”

SOK iepriekš paudusi pārliecību, ka līdz jūlijam pandēmija būs izsīkusi un atlēti varēs piepildīt savus olimpiskos sapņus, tomēr jau pagājušās nedēļas nogalē arī Tomass Bahs vairs nenoliedza, ka tiekot apsvērti pārcelšanas scenāriji.

“Pateicamies SOK par stingro nostāju aizvadīt Olimpiādi. Priecājamies, ka organizācija ātri reaģē uz pasaulē notiekošo un izsver iespēju pārcelt šo sporta notikumu,” teikts Kanādas paziņojumā. “Neesam zaudējuši cerību, ka SOK un Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) pieņems lēmumu par spēļu pārcelšanu, kas būtu sabiedriski atbildīgs solis, pasargājot vairums kopienu.”

Par līdzīgu soli nolēma arī Austrālijas Olimpiskā komiteja (AOC), kas jau informējusi savus sportistus, lai tie gatavojas Olimpiādei 2021., nevis 2020.gadā.

Reklāma
Reklāma

“Mums ir vairums atlētu, kuri trenējas citos kontinentos pēc individuālajām programmām. Ceļošanas ierobežojumi un citi nosacījumi padara gatavošanos neiespējamu,” teica AOC izpilddirektors Mets Karols.

“Skaidrs, ka Olimpiāde jūlijā nevar notikt. Mūsu sportisti līdz šim ir bijuši ļoti saprotoši un turpinājuši gatavošanos startiem, tomēr šie apstākļi ir ļoti izaicinoši arī viņiem,” pauda Austrālijas komandas vadītājs Tokijas Olimpiādē Īans Čestermens.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.