“Olainfarm” mantinieces atklāj nelikumību hronoloģiju un vēršas tiesībsargājošajās iestādēs 0
Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas māte un dabiskā aizbildne, 7. janvārī nosūtījusi paziņojumu “Olainfarm” valdei nekavējoties sasaukt ārkārtas akcionāru sapulci, lai veiktu izmaiņas padomes sastāvā.
AS “Olainfarm” līdzšinējā padome – īpaši Irina Maligina, Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, ir zaudējuši uzņēmuma akcionāru vairākuma uzticību.
Izdevās novērst iespējamas noziedzīgas (prettiesiskas) darbības
Līdzmantinieku vairākuma lēmums, 2. janvārī mainot SIA “Olmafarm” valdi, kā vienīgo valdes locekli ieceļot Milanu Beļeviču, ļāva novērst AS “Olainfarm” akciju nonākšanu tādu personu rokās, kurām uz tām nav tiesības.
SIA “Olmafarm” iepriekšējā valdes locekle I. Maligina bija iesniegusi reģistrācijai Uzņēmumu Reģistrā jaunas kapitālsabiedrības SIA “Olfchem” dibināšanas lēmumu, ieguldot tajā visu SIA “Olmafarm” piederošo mantu.
Proti, AS “Olainfarm” akcijas, kas tika novērtētas 59 684 000 (piecdesmit deviņi miljoni seši simti astoņdesmit četri tūkstoši) eiro vērtībā.
Turklāt SIA “Olfchem” valdē bija paredzēts iecelt Irinu Maliginu un ar AS “Olainfarm” padomes locekļu Pāvela Rebenoka un Mārtiņa Krieķa faktiskos dzīvesbiedrus (saistītas personas) – Ingus Balandinu un Žaneti Eihmani, kas ir acīmredzams mēģinājums pārņemt kontroli pār AS “Olainfarm”.
Šāda Irinas Maliginas rīcība nonāk acīmredzamā pretrunā ar Valērija Maligina testamentu, ar kuru viņš visu savu mantu ir novēlējis trim meitām, nevis vienai – vecākajai meitai, kura nozīmīgu mantojuma daļu bija iecerējusi nodot trešo personu pārvaldībā.
Šāda rīcība pavērtu iespējas potenciālajiem reideriem, kam nepieder AS “Olainfarm” akcijas, netraucēti izlaupīt SIA “Olmafarm” piederīgās AS “Olainfarm” akcijas.
Notikumu hronoloģija
Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze atgādina, ka kopš 2018. gada 4. septembra, viena no mantiniecēm, Irina Maligina, ar viltu noorganizēja un veica profesionāli strādājošas padomes atcelšanu, un jaunas, kuras sastāvā ir cilvēki ar apšaubāmu reputāciju, iecelšanu.
Kā potenciālās noziedzīgās darbības instruments tika izmantots AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Olmafarm” (kontrolē 42,56 % no “Olainfarm” akcijām), kas saskaņā ar mantojumu pieder vienādās daļās visām trim mantiniecēm.
Izmantojot savu mantojuma aizgādnes statusu, dažas dienas pirms mantojuma apliecību saņemšanas, tā brīža SIA “Olmafarm” valdes locekle Irina Maligina veica izmaiņas “Olmafarm” statūtos.
Tajos iekļauts punkts, kas paredz – jebkurš jautājums “Olmafarm” dalībnieku sapulcē skaitās pieņemts, ja par to nodotas ne mazāk kā trīs ceturtdaļas jeb 75 % no sabiedrības balsstiesīgā kapitāla balsīm.
Šādi, prettiesiski un pretēji pārējo mantinieču interesēm rīkojoties, I. Maligina nobloķēja pārējo dalībnieču iespēju viņu atcelt no valdes.
I. Maligina kā vienīgā SIA “Olmafarm” valdes locekle 4. septembrī ar savu balsojumu nodrošināja un arī panāca līdzšinējās AS “Olainfarm” padomes iecelšanu, kā arī 22.novembrī notikušajā akcionāru sapulcē lēmuma pieņemšanu par tās saglabāšanu, neskatoties uz to, ka padome ir nepilnā sastāvā.
Latvijas Uzņēmu reģistra pieņemtais lēmums reģistrēt jauno SIA “Olmafarm” valdi Milanas Beļevičas personā ir likumīgs, atbilstošs Civillikumam un Komerclikumam.
Kā arī tas atbilst Uzņēmuma reģistra konsultatīvās padomes (sastāv no vadošiem un autoritatīviem Latvijas civiltiesību speciālistiem – Latvijas Republikas Komerclikuma autoriem) secinājumam, ka atbilstoši Civillikuma 716.panta otrajai daļai nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību nosaka līdzmantinieku vairākums ar savu lēmumu.
Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze par notikušajiem pārkāpumiem ir vērsušās ar iesniegumiem tiesībsargājošajās institūcijās.