Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Olaines pagastā lielā platībā deg mežs 0

Piektdien pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

VUGD šodien plkst.14.21 saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, degusi kūla. Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg mežs un ar lielo vēju liesmas strauji izplatās.

Patlaban VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem veic šī paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti gandrīz 20 ugunsdzēsēji-glābēji, kā arī piesaistītas sešas specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

Kūla deg arī citviet Latvijā, vēsta aculiecinieki soctīklos.

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šodien līdz plkst.16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

29 no visiem saņemtajiem izsaukumiem uz ugunsgrēkiem patlaban vēl tiek dzēsti.

Plkst.17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāv liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Patlaban tiek veikti arī šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbi.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.