Olainē mežacūka savaino šosezon jau piekto mednieku. Kā rīkoties, sastopot mežacūku? 106
Olaines apkaimē medībās noticis nelaimes gadījums – mežacūka kādam medniekam medību laikā uzplēsusi kāju. Šajā medību sezonā šis jau ir piektais gadījums, kad mežacūkas uzbrukumā cieš mednieks, ziņo žurnāls “Medībām.lv”.
Valsts meža dienesta vecākas medību inspektors Juris Nagainis žurnālam Medības atklāja, ka mednieks sekojis pa asinspēdu ievainotai mežacūkai un piedzīvojis savainotā dzīvnieka uzbrukumu. Cilvēkam saplēsta kāja.
Medību vadītājs par notikušo informēja kā mediķus, tā arī Valsts meža dienesta darbiniekus un pašlaik notiek tuvāka notikušā apstākļu noskaidrošana un formalitāšu kārtošana.
Cietušais tālākas palīdzības sniegšanai ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu tika nogādāts ārstniecības iestādē, rakstam Medibam.lv pievienotajā video redzams, ka cietušā dzīvībai briesmas nedraud.
Atgādinām, ka mežacūka ir viena no visbīstamākajiem, ja ne bīstamākais mežu iemītnieks, it īpaši, ja tā ir ievainota:
• Mežacūka uzbruks, ja ir ievainota vai iedzīta strupceļā. Pilsētas teritorijā dzīvnieks var gūt ievainojumu autoavārijā vai kādā nelaimes gadījumā, piemēram, celtniecības laukumā vai kā citādi. Savainots dzīvnieks ir šoka stāvoklī, tas cieš no sāpēm un liela stresa. Jebkura kustība, cilvēka vai suņa tuvošanās var padarīt to agresīvu.
• Mežacūku sugas mātīte pavisam noteikti aktīvi aizstāvēs savus pēcnācējus. Ja apdzīvotā vietā vai mežā sanāk sastapties ar sivēnmāti un sivēniem, ir jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai neizprovocētu uzbrukumu.
• Ja tikšanās ir pēkšņa un īsā distancē, dzīvnieks no pārbīļa arī var nolemt uzbrukt.
• Vesels vienpatis vai pat pērniķu un pieaugušo mežacūku bariņš izvēlēsies nemanāmi aizslīdēt, patverties krūmājā, mežā, grāvī, lai izvairītos no tikšanās ar cilvēku.
• Ja cilvēkam piederošs suns, pie pavadas vai brīvsolī, apries un tuvosies mežacūkai, tā viennozīmīgi rīkosies uzbrūkoši.
• Ja cilvēks ir viens vai ar kompanjoniem, ieraugot mežacūku pilsētvidē vai zaļajā zonā, distancē, kas ir mazāka par 100 metriem, vislabāk ir apstāties un stāvēt nekustīgi, vienlaikus novērtējot atkāpšanās iespējas.
• Var paslēpties aiz koka vai kāda arhitektoniska elementaJa līdzās ir dabisks vai mākslīgs paaugstinājums, der apsvērt, kā tur var uzkāpt. Ir jākustas mierīgi un klusi. Ja apstākļi to ļauj, var lēni doties prom.