Foto – Shutterstock

UZZIŅA 0

Izsmidzināmos līdzekļus droši var lietot uz apģērba, cepurēm un uz ādas. Smērējamos izmanto tikai uz ādas. Svarīgi, lai viela nenonāk acīs, degunā vai mutē. Smērējamie līdzekļi ir noturīgāki un darbojas ilgāk, jo uz ādas veido plānu kukaiņus atbaidošo vielu kārtiņu.

Reklāma
Reklāma

Svarīgi

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

• Katram līdzeklim ir atšķirīgs iedarbības laiks – no 4 līdz 8–12 stundām. Tas atkarīgs no repelenta sastāva un veida (aerosols, sprejs vai zīmulis). Dabiskos līdzekļus nākas uzklāt vidēji ik pēc divām stundām, bet sintētiskie ir noturīgāki.

• Jāpievērš uzmanība, vai ražotājs ir norādījis, pret kuriem kukaiņiem paredzēta aizsardzība. Pretodu repelenti darbojas spēcīgāk un ilgstošāk, pretērču līdzekļi ir vājāki.

PADOMI

CITI ŠOBRĪD LASA

• No odu kodumiem īpaši jāsargā bērni, seniori un tie, kam ir alerģija pret kukaiņu dzēlieniem.

• Ja odi ir sakoduši, pirmā palīdzība ir ūdens komprese cietušajai vietai, jo tā palīdz novērst niezi.

• Ja parādās alerģiska reakcija, ieteicami antihistamīnu preparāti.

• Ja dzēliena vietā ir apsārtums, kas nepāriet trīs dienu laikā, ir temperatūra, iekaisums vai strutas, nepieciešama mediķu palīdzība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.