Foto: EPA/SCANPIX/LETA

100 miljardi klimata pārmaiņu bremzēšanai 0

Eiropas Savienības (ES) samitā Briselē piektdien panākta vienošanās par ES klimata neitralitātes sasniegšanu līdz 2050. gadam, bet to aptumšoja Polijas atteikšanās īstenot šo mērķi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Polija, kuras tautsaimniecība joprojām ir stipri atkarīga no akmeņogļu izmantošanas, pieprasīja vairāk laika pārejai uz zaļo enerģiju.

Daži diplomāti sacīja, ka Polijai šis termiņš varētu būt 2070. gads. Lai novērstu vienošanās izjukšanu Polijas iebildumu dēļ laikā, kad Madridē notiek globālā klimata konference, ES valstu līderi to papildināja ar izņēmumu Polijas gadījumā. Dažas citas valstis, tostarp Čehija, akceptēja šo vienošanos, pieprasot iespēju turpināt kodolenerģijas izmantošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cenšoties pārliecināt skeptiķus, jaunā EK prezidente Urzula fon der Leiena iecerējusi akumulēt 100 miljardus eiro, lai varētu finansiāli atbalstīt valstu pāreju uz videi draudzīgu energoresursu izmantošanu.

Kritiķi Austrumeiropā gan ir izteikušies, ka šī summa ir nepietiekama. Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs paziņoja, ka viņa valstij būs vajadzīgi 30 līdz 40 miljardi eiro klimata neitralitātes sasniegšanai.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda sacīja, ka pāreja uz klimata neitralitāti izmaksās divas trešdaļas no Lietuvas iekšzemes kopprodukta (IKP).

Vienošanās pieņemšanai bija vajadzīgs kompromiss kodol­enerģijas jautājumā, uz kuras iekļaušanu gala deklarācijā uzstāja vairākas valstis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.