Nožēlo «Lietuvos Dujos» pārdošanu 0

Krievija cenšas paturēt Lietuvu un citas Baltijas valstis tās enerģijas piegādes tvērienā, jo monopolista stāvoklis enerģijas piegādē dod Maskavai iespēju diktēt cenas, paziņojis Lietuvas enerģētikas ministrs Arvīds Sekmoks.

Reklāma
Reklāma

 

Satraucoša iemesla dēļ no veikalu plauktiem var pazust Latvijā iecienīta zivs
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš bija nosalis un pārguris, kājām mērojot tik tālu ceļu” – vakar pazudušā zēna mamma Aleksandra atklāj detaļas par zēna pazušanas lietu
Kremlis gatavo augsni agresijai pret Igauniju: analītiķi norāda uz līdzību ar notikumiem pirms iebrukuma Ukrainā
Lasīt citas ziņas

Lai mazinātu atkarību no Krievijas enerģijas piegādēm un padomju laika enerģētikas infrastruktūras, Lietuva veido alternatīvas enerģijas piegādes līnijas. Lietuvas plāns enerģijas piegādes avotu dažādošanā paredz jaunas atomelektrostacijas būvi Visaginā, elektrotīkla savienojumus ar Poliju un Zviedriju, kā arī sašķidrinātās gāzes termināļa būvi Klaipēdā, raksta izdevums “EUObserver”. Visaginas AES būvi plānots sākt 2015. gadā, bet tai jāsāk darboties 2020. – 2022. gadā. Pagaidām Lietuvai nākas importēt 60 procentus elektrības no Krievijas (visvairāk no ES dalībvalstīm), bet gāzes piegādē monopolists ir “Gazprom”. Lietuvas amatpersonas atzinušas, ka tagad nožēlo uzņēmuma “Lietuvos Dujos” akciju vairākuma paketes pārdošanu Krievijas gāzes lielfirmai “Gazprom” pirms vairāk nekā desmit gadiem. Šā gada otrajā ceturksnī Lietuva maksāja 510 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, cenai pieaugot līdz 525 dolāriem ziemas mēnešos. Vācija, kas saņem Krievijas gāzi pa garāku cauruļvadu, maksā aptuveni simt dolārus mazāk, atzīmē “EUObserver”. Lietuva uzskata, ka “Gazprom” cēlis cenas, paužot neapmierinātību par prasību atdalīt gāzes ieguves uzņēmumus no sadales tīkliem, kā to paredz ES likums.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.