Rihards Bukarts spēles beigās laukumu pameta ar asiņojošu degunu, taču tiesneši somus pasaudzēja un par pārkāpumu nepiešķīra noraidījumu.

“Diemžēl atkārtojās Latvijas hokeja izlases klasika..” Latvijas hokejisti Pasaules čempionātu sāk ar diviem zaudējumiem 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kā atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi

Katastrofālas četras minūtes spēlē pret ASV un tiesnešu kļūdaini lēmumi spēlē pret Somiju nav ļāvuši Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionātā Tamperē pēc pirmajiem diviem mačiem turnīra tabulā ierakstīt kaut vienu punktiņu. Harija Vītoliņa trenētā komanda amerikāņiem zaudēja ar 1:4, bet daudz sāpīgāka bija neveiksme mačā ar mājiniekiem somiem – 1:2.

Atvainošanās neko nedod

Pirmajā mačā mūsējie sāka daudzsološi, neizmantojot trīs labas iespējas, taču tad sekoja auksta duša, četrās minūtēs ielaižot vārtus vienādos sastāvos, mazākumā un pat vairākumā, kad kļūdījās Elvis Merzļikins. Amerikāņi bija nedaudz ātrāki, vārtos labi darbojās Strauss Mans, kura cietok­sni atslēgt 42. minūtē vairākumā izdevās Andrim Džeriņam, bet apdraudēt ASV izlases uzvaru mūsējie nespēja.

“Pievīla kvalitāte, jo pret spēcīgiem pretiniekiem ir jāmet iekšā. Pie zaudējuma esam vainīgi mēs visi, arī es,” pēc pirmā mača paškritisks bija Vītoliņš.

Spēle pret olimpiskajiem čempioniem un pasaules vicečempioniem somiem jau bija cits stāsts. Pašatdeve, pragmatiska spēle savā zonā, spiežot pretiniekiem cīnīties pie laukuma apmalēm, un veiksmīgi izmantots pretuzbrukums, kurā Rūdolfs Balcers izmantoja teicamu Ronalda Ķēniņa piespēli, pēc 20 minūtēm Latvijai deva vadību 1:0. Otrajā periodā Sakari Maninens ne bez veiksmes palīdzības vairākumā atjaunoja neizšķirtu, bet beigas bija pavisam dramatiskas, jo vismaz punktu spēlē latviešiem nozaga tiesneši.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Mārtiņam Dzierkalam tika saskatīts apšaubāms noraidījums aiz pretinieku vārtiem, Mikaēlam Granlundam vairākumu realizējot 18 sekundēs ar metienu vārtu tuvējā stūrī. Latvija metās atspēlēties, nomainīja Merzļikinu, spieda, taču daudz izšķīra vēl viena tiesnešu kļūda. Atte Ohtamā ar rokām iegrūda Rihardu Bukartu laukuma apmalē, pārsitot viņam degunu, taču soģi pat pēc apspriešanās savā starpā pārkāpumu nesaskatīja!

Diemžēl atkārtojās Latvijas hokeja izlases klasika – pret favorītiem zaudējums skaistā spēlē.

“Tādas rīcības (tiesneši) parasti neveic un pēdējās piecās minūtēs ir jāļauj spēlēt. Tiesneši pieslidoja un pateica, ka pieļāva kļūdu, bet ko tas dod? Taktiski mēs nospēlējām ļoti labi un bijām pelnījuši vismaz vienu punktu un papildlaiku,” tiešs bija Vītoliņš.

“Uzskatu, ka mēs uzvaru bijām pelnījuši vairāk. Cīnījāmies no pirmā iemetiena, uzreiz sākām viņus dauzīt, tāpēc žēl čaļu,” sarūgtināts bija Merzļikins. Hokejā ilgi skumt gan nevajag, un jau vakar puiši bija labā noskaņojumā, pirms treniņa piedaloties kopbildes fotosesijā.

Būs papildinājums

Maču pret somiem savainojuma dēļ izlaida Artūrs Kulda un nav zināms, vai viņš būs spējīgs doties laukumā nākamajās cīņās. Iztrūkuma aizargu rindās gan nebūs, jo uz Tamperi no Toronto palīgā izlasei steidz Kristiāns Rubīns, kurš pasaules čempionāta norises vietā ieradīsies rīt.

“Maple Leafs” Stenlija kausa pirmajā kārtā izšķirošajā spēlē zaudēja un visā sērijā ar 3:4 atzina Tampabejas “Lighning” pārākumu. Aizvadītajā naktī izšķirošo septīto cīņu aizvadīja arī Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins”, kas divus mačus pēc kārtas zaudēja Ņujorkas “Rangers”. Vēl viena neveiksme nozīmēs, ka arī Tedis kāps lidmašīnā uz Eiropu.

Norvēģi nenotur pārsvaru

Šodien plkst. 16.20 spēlē pret Norvēģiju beidzot jāuzvar, lai arī viegli noteikti nebūs. Norvēģi pirmajā mačā palika “sausā” pret Čehiju (0:5), bet vakar bija vīlušies pēc spēles ar Lielbritāniju. Skandināvi bija vadībā ar 3:0, taču pēdējā periodā ielaida trīs ripas, pēdējo četras minūtes pirms pamatlaika izskaņas. Beigās gan izmocīja uzvaru “bullīšos” ar 4:3, taču zaudētais punkts Petera Tūresena trenētajai komandai (viņš pie izlases stūres ir sesto gadu) noteikti kremt un šodien viņi alks revanšēties saviem līdzjutējiem.

Norvēģijai 12 hokejisti ir no vietējās līgas, septiņi šosezon spēlējuši Zviedrijā. Pērn pasaules čempionātā Rīgā mēs viņiem zaudējām pēcspēles metienos ar 3:4, bet pirms trim gadiem Bratislavā uzvarējām ar 4:1.

Sensāciju sagādāja Austrija, kas ilgi bija vadībā ar 2:0 pret ASV, tomēr papildlaikā zaudēja ar 2:3. Līdz ar to Latvijas izlase savā grupā pēc divām kārtām ir vienīgā komanda bez punktiem.

Rezultāti. Hokejs

Pasaules čempionāts

B grupa

* Latvija – ASV 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) 0:1 Bārbers (Belouzs, Pīkijs) 7:11, 0:2 Džounss (Šmits, Gaļčeņuks, vair.) 10:18, 0:3 Bordelo (Džounss, 11:36, maz.) 11:36, 0:4 Lafertijs (Megna) 20:33, 1:4 Džeriņš (Ri. Bukarts, Čukste, vair.) 41:47. Metieni: 25:30.

* Latvija – Somija 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) 1:0 Balcers (Ķēniņš) 8:52, 1:1 Maninens (Granlunds, Lehtonens, vair.) 30:52, 1:2 Granlunds (Lehtonens, Maninens, vair.) 57:08. Metieni: 17:20.

* Somija – Norvēģija 5:0, Zviedrija – Austrija 3:1, Čehija – Lielbritānija 5:1, Norvēģija – Lielbritānija 4:3 (bullīšos), Austrija – ASV 2:3 (papildlaikā).

A grupa

* Slovākija – Francija 4:2, Kanāda – Vācija 5:3, Dānija – Kazah­stāna 9:1, Šveice – Itālija 5:2, Vācija – Slovākija 2:1, Kanāda – Itālija 6:1, Francija – Kazahstāna 2:1.