Phonlamai photo/Shutterstock

Novērošanas kameras mājai un uzņēmumam 2

Tas ir stereotips domāt, ka novērošanas kameras ir ļoti dārgas un piedien tikai uzņēmumiem, apsargājot savu teritoriju. Arvien biežāk novērošanas kameras izvēlas arī privātpersonas, lai uzstādītu mājās vai ārpus tās, sargājot īpašumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Veikalos iespējams iegādāties dažādu izmēru, kvalitātes, funkciju un dārdzības ierīces, kuras klients pats var viegli ierīkot, pieslēgt interneta tīklam un saņemt savā tālrunī vai datorā paziņojumus par briesmām. “LA” rīcībā nonāca trīs dažādas novērošanas kameras, katra ar saviem plusiem un mīnusiem – “Netgear Arlo Pro” un divas “TP LINK” kameras “HD Day/Night Wi-Fi Camera NC260” un “HD Pan/Tilt Wi-Fi Camera NC450”. Kura labāka? Vai to vispār var noteikt, ņemot vērā cenu atšķirību?

Nu jau darbojas arī tikai ar mobilo internetu

CITI ŠOBRĪD LASA

“Netgear” ražojums ir pārliecinoši dārgākā kamera. Vai to var pateikt tikai paskatoties? Diez vai. Vai salīdzinot ar pārējām? Arī diez vai. Bet noliegt kameras kvalitāti nevar. Kameras lielākais pluss ir tās spēja darboties bez “Wi-Fi”, kas nozīmē, ka nav jāuztraucas par nemitīgi izcila “Wi-Fi” nodrošināšanu vai “ethernet” kabeļa nepieciešamību – pietiek ar mobilo tīklu, kas nu jau ir visur un Latvijā arī patiesi labā kvalitātē. Abām “TP LINK” kamerām būs vajadzīgs “Wi-Fi” vai “ethernet”, taču kopumā par mīnusu to nevar nosaukt – kvalitatīvs bezvadu internets ir pieejams visur. Vien vadu stiept gan negribētos.

Nedrīkst neminēt “Netgear Arlo Pro” lielisko bateriju – tā spēj izturēt nedēļām ilgi (papīros sola vairāk nekā mēnesi, bet tik ilgi kamera manās rokās gan nebija), kas novērošanas kamerai, kuru bieži vien novietosi ne tajā pieejamākajā vietā, ir milzīgs ieguvums. Man kameru lietošanas laikā nenācās uzlādēt. Lieliski, ka “Arlo Pro” mobilo lietotni var savienot arī ar policijas tālruņiem, kas ļauj no lietotnes automātiski par ielaušanos ziņot policijai. Runājot par baterijām, abām “TP LINK” tādu nav – līdzi nāk elektrības vads, bez kura kameras nedarbosies. Man vadi nepatīk, un šo gan uzskatu par lielu mīnusu. Savukārt kopumā “Arlo Go” lietotnei ir krietni vairāk dažādu funkciju un iespēju nekā “TP LINK”. Piemēram, “TP LINK” kamerām lietotnē nevar regulēt nedz video kvalitāti, nedz sensoru jutīgumu, nedz ko citu – būs jāsamierinās ar jau ražotāja iestatītajiem parametriem.

Tomēr “Netgear” ir arī pāris problēmas – kustības sensors, protams, ir kā jau visiem apskatītajiem aparātiem. Kamerai, kas Latvijā nopērkama, sākot no apmēram 250 eiro (“Bite” piedāvā novērošanas kameru kā pakalpojumu, par to prasot 16,90 eiro mēnesī), citādāk nemaz nevarētu būt, taču sensors ir ārkārtīgi jutīgs un paziņojumus par notikumiem ap māju vai iebraucamajā ceļā saņemsi bieži. Slikti jau nav, ja kamera spēj uztvert katru sīkumu, taču kļūst mazliet apnicīgi, ja tev tiek ziņots par katru garām braucošo mašīnu. Vēl trakāk varētu būt, ja novieto kameru mājās, kurā ir aktīvs suns. Otra lieta – “Netgear” piedāvā septiņas bezmaksas dienas, kurās vari uzkrāt iefilmēto materiālu. Taču “TP LINK” savā “TP LINK Cloud” šo pakalpojumu piedāvā… bez maksas. “TP LINK NC450” kamera maksā līdz kādiem 130 eiro, bet “TP LINK NC260” nedaudz virs 50 eiro. Cena atkarīga no tā, kur pērk.

Var attālināti uzrunāt zagļus

Novērošanas kameras pēdējo gadu laikā gājušas uz priekšu it visā – piedāvā HD (angļu val. – high definition) video kvalitātīti, nekas vairs neraustās, lietotnēs tiešsaistē iespējams sekot līdzi mājās notiekošajam. Arī izskats nav mazsvarīgs. Visas izskatās patīkami diskrēti, varbūt “TP LINK NC450” ir nedaudz par masīvu (taču tās galva spēj grozīties 360 grādu leņķī horizontāli un 150 grādu leņķī vertikāli). Taču tā kopā ar “Arlo Go” veidota tā, lai kameras nebaidītos no klimata – ierīcēm var līt virsū lietus, var snigt sniegs. Kas tad tā būtu par novērošanas kameru, ja to nevar izmantot ārā? Tomēr “TP LINK NC260” to nespēj un laikam īsti nav domāta novietošanai ārā, jo nenāk līdzi dībeļi un skrūves kameras piestiprināšanai pie sienas.

Reklāma
Reklāma

Kā ar atmiņu? Šeit gan lētākais “NC 260” ir vadībā, jo vienīgā piedāvā ar “microSD” karti to palielināt līdz 128 GB, kamēr abas dārgākās kameras spēj tikai 32 GB. Patīkami, ka nu jau visām novērošanas kamerām ir nakts redzamība – video kvalitāte gan krietni pasliktinās, taču bez nakts redzamības kamera daļēji zaudē jēgu. Tāpat visas kameras ieraksta ne tikai videomateriālu, bet arī skaņu, turklāt arī pati novērošanas kamera spēj izdvest skaņas – lietotnēs ir funkcija, kas ļauj caur kameru nodot ziņojumus, piemēram, bērniem, kuri atrodas mājās. Interesanti būtu šo funkciju izmantot, uzrunājot garnadžus.

Kameru uzstādīšana ir ļoti vienkārša, ja neskaita mirkli, kad vēlies kameru novietot pie sienas vai griestiem – nāksies urbt caurumu, likt dībeļus un skrūves. Bet bez tā var iztikt. Vismaz man, iegūstot kameras uz neilgu laiku, nebija domu sienā izurbt vairākus liekus caurumus, tā vietā novietoju tās uz plaukta. Ja uzņemtu laiku, kuru kameru uzstādīt var ātrāk, droši vien uzvarētu “TP LINK”, jo “Arlo Go” prasa izveidot profilu, pievienot jauno ierīci, tai dot vārdu un veikt vēl pāris darbības. Burtiski pāris minūšu darbs, bet “TP LINK” to var paveikt minūtes laikā. “TP LINK” gadījumā gan neapmierina uzņēmuma pārlieku lielā ziņkārība. Kameras savienojot ar tālruni, lietotne prasa pieeju pārāk sensitīvai informācijai, piemēram, tālruņa kontaktiem. Kam tas vajadzīgs? Turklāt atceroties biežos datu zādzību skandālus, nav vēlmes lietotnei uzticēt šādu informāciju.

Video kvalitāte gandrīz kā viedtālruņiem

Bet kā tad ar teju svarīgāko – video kvalitāti? Atceroties, kāda kvalitāte novērošanas kamerām bija vēl pirms diviem trim gadiem, šobrīd sasniegtais ir pavisam cits līmenis. Kopumā visām trim kamerām video kvalitāte ir gandrīz vienlīdz laba. Nebrīnīsimies, kad vēl pēc diviem gadiem novērošanas kameras uzņems video, kas pārspēj šā brīža labāko viedtālruņu veikumus.

Kopumā esmu patīkami pārsteigts par to, cik kvalitatīvas ir visas apskatītās kameras, pāris gadu laikā uz priekšu sperti milzu soļi it visā. Labākā droši vien ir arī dārgākā – “Netgear Arlo Pro”, taču vai tas būtu saprātīgākais pirkums, ņemot vērā tā cenu? Nedomāju. Drīzāk jāskatās pēc vidusceļa “TP LINK NC450”, kas faktiski jau dara visu to pašu, tikai mazliet neērtāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.