Notiks vēsturiskajam Latvijas Tautas frontes 2. kongresam veltīts sarīkojums 0
Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu aicina uz sarīkojumu, veltītu Latvijas Tautas frontes 2. kongresam, kas norisinājās 1989. gada 7. – 8. oktobrī, LA.lv uzzināja muzejā.
LTF 2. kongress uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas Trešās atmodas notikumiem. Tajā pieņēma valsts neatkarības atjaunošanas programmu.
Līdzīgi trešajam tēvadēlam latviešu folklorā, Latvijas Tautas fronte pilnībā atteicās no „vecāko un gudrāko brāļu” – Latvijas kompartijas, kā arī Maskavas Kremļa – aizbildniecības un kontroles, par savu mērķi pasludinādama atgriešanos brīvo Eiropas valstu saimē.
Kongress apstiprināja Pasaules Brīvo latviešu apvienības tālaika juridiskā konsultanta Egila Levita ieteikto un LTF vietējās un ārzemju atbalsta grupās pamatīgi apspriesto koncepciju par 1918. gada 18. novembra Latvijas Republikas atjaunošanu parlamentārā ceļā.
Tas bija liktenīgs, vēsturiski nozīmīgs pavērsiens Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas procesā.
Spraigajā, dramatisma pilnajā kongresa gaitā pierādījās, ka liela mērķa vārdā LTF spēj vienot gan dažādus neatkarību atbalstošus politiskos grupējumus – partijas, frakcijas un personas, gan tautu kopumā.
Asāko strīdu karstumā LTF valdes loceklim Jurim Rubenim tika uzticēts smagais uzdevums panākt, lai kongresa dalībnieki sīkos kašķos nepazaudētu galveno vērtību – brīvo Latviju.
“Uz mums šobrīd skatās visa Latvija. Uz mums skatās daudzi citi cilvēki ārpus Latvijas, un ar to, ko pašlaik darām, mēs apliecinām pasaulei, ka brīvai Latvijai neesam gatavi,” viņš teica, ar šiem vārdiem mobilizēdams no visiem Latvijas novadiem un trimdas zemēm sabraukušos delegātus vienotam darbam un turpmākai cīņai.
Arī LTF 2. kongresa 30. gadskārtā runāsim par vienotības spēku, spēju pārkāpt personiskai nepatikai un aizvainojumam, lai visus spēkus veltītu Latvijas izaugsmei. Vai esam pašu izcīnītās brīvības cienīgi?
Diskusijas dalībnieki: Elita Veidemane, Ivars Godmanis, Egils Radziņš, Artis Ērglis. Sarīkojumu vadīs Latvijas Universitātes sociālās atmiņas pētnieks, komunikācijas zinātņu doktors Mārtiņš Kaprāns.
Sarīkojums notiks 10. oktobrī plkst. 17.00 Tautas frontes muzejā, ieeja – bez maksas.