Festivālā “Divi Jūliji. Straume” iekļauta arī starptautiska zinātniska konference.
Festivālā “Divi Jūliji. Straume” iekļauta arī starptautiska zinātniska konference.
Publicitātes foto

Notiks diviem neparastiem māksliniekiem veltīts festivāls “Divi Jūliji. Straume” 0

26. un 27.jūlijā Gulbenes vēsturiskajā centrā – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā un Vecgulbenes muižā notiks 2.Starptautiskais mākslas festivāls un konference “Divi Jūliji. Straume”, LA.lv uzzināja Gulbenes muzejā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Festivāla ideja sākusies ar divām unikālām personībām, lietišķās mākslas meistariem Jūliju Madernieku (1870-1955) un Jūliju Straumi (1874–1970), kuru šogad pieminam 145. jubilejā.

Jūlija Straumes dzīvē tieši ģimenei bijusi svarīga nozīme intereses par mākslu rosināšanai, tāpēc aicinām baudīt festivālu visai ģimenei kopā, kas norisināsies piecās aktivitātēs – zināšanas, prasmes, tradīcijas, radošums, baudas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādēļ 26. jūlijā no plkst. 14 Vecgulbenes muižas konferenču zālē, Brīvības ielā 18, notiks starptautiska zinātniska konference “Divi Jūliji. Straume”, kurā uzstādies Latvijas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Irānas un Krievijas mākslas vēsturnieki ar pētījumiem par Straumi, tradīcijām un radošumu.

Konferences darba valoda latviešu un angļu, tiks nodrošināta sinhronā tulkošana. No plkst. 10 sāks darbu dabas un indigo krāsvielu zinātāji, audēji un keramiķis.

Tajā pašā dienā no plkst. 10 līdz 14 un 27. jūlijā no 10 līdz 16, Muzeja Klētī ikviens apmeklētājs varēs praktiski darboties dažādās darbnīcās, iepazīstot senas un autentiskas prasmes. Būs iespējams atmodināt neiedomājamas dabas krāsas, kā arī iepazīties ar indigo krāsu pasauli, ko palīdzēs eksperts no Turcijas.

Prāta tīklošanas darbnīcās varēs tikties un sarunāties ar apbrīnojamiem cilvēkiem, kas mērojuši teju 4000 km, lai nokļūtu pie mums uz Latviju, Gulbeni.

27. jūlijā no plkst. 10 līdz 16 Muzeja Oranžērijā izstādes atklās neiedomājami krāšņo tradīciju pasauli. Mežģīnes no Aizkraukles, etnogrāfiskie vainagi no Latvijas novadiem un izstāde, kas atceļojusi no Gruzijas “Jūlijs Straume un Gruzijas kultūras mantojums”.

Gruzijas izstādē būs aplūkojams unikāls paklājs pēc Jūlija Straumes meta ar Gruzijas neatkarības simbolu, Svēto Juri. Interesentiem būs iespēja iemēģināt roku dažādos šūšanas dūrienu veidos ar pērlītēm.

27. jūlijā no plkst. 10 līdz 16 Sarkanajā pilī un Pils parkā pie Sarkanās pils starptautiskajā mākslas plenērā “Trīs dienas pirms” varēs mūsdienīgi un radoši pietuvoties mākslai.

Meistardarbnīcās “Ziedu un augu motīvi mākslinieku Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka daiļradē” atklāsies Druvienas pļavu augu daudzveidība dažādās tehnikās.

27. jūlijā Pils parkā pie Sarkanās pils varēs baudīt Latvijas, Gruzijas, Turcijas, Irānas un Krievijas tējas tradīcijas, neparastas garšas, smaržas un pārsteigumi – roku darba skaistums muzikālo performanšu pavadībā, kā arī mākslas un amatniecības andele.

Festivāla noslēguma sarīkojums notiks 27. jūlijā plkst. 16.30 Jūlija Straumes pirmajā skolā Druvienas pagastskolā, tagadējā Druvienas vecajā skolā – muzejā.

Pasākuma apmeklētāji sajutīs senatnīgo Druvienas skaistumu, garšu un smaržu – vidi, kurā Jūlijs Straume izauga un guva pirmos dabas iespaidus. Festivāla noslēguma pasākumā varēs nesteidzīgi baudīt Druvienas neparasto auru un iedvesmoties Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra meistardarbnīcās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.