Notiks bezmaksas meditācijas sesijas un lekcijas ar budistu mūku no Taizemes 0
Trešdien, 30. novembrī, Rīgā ierodas Teravādas budistu mūks un meditācijas skolotājs no Taizemes Godājamais John Paramai Dhanissaro, lai no 1. līdz 11. decembrim piedalītos Peace Revolution meditācijas tūrē Miers Tevī, Miers Apkārt (Peace In Peace Out) un vadītu bezmaksas meditācijas sesijas un lekcijas par dažādām tēmām (miera kultūra, kreativitāte, prāts un apzinātība, pašattīstība, koncentrēšanās u.c.), kopā pulcējot vismaz 500 cilvēku pavisam 17 sesijās Rīgā un citur Latvijā (Zaļeniekos, Jaunpilī, Lielvārdē, Ogrē, Cēsīs, Vaives pagastā), kā arī privātās sesijās Draugiem.lv, BITE un Rīgas Juglas vidusskolā.
Meditācijas tūres mērķis ir iepazīstināt ar meditāciju un apzinātības praksi pēc iespējas plašāku cilvēku loku, vadoties pēc Peace Revolution saukļa Peace in Peace Out un pārliecības, ka miers vispirms sākas ar katru pašu, tikai tad to var dāvāt citiem.
Katra sesija piedāvās izzināt noteiktu tēmu, tādējādi labāk parādot meditācijas un iekšējā miera sasaisti ar ikdienas dzīvi. Piemēram, radošās iniciatīvas un garīgās izaugsmes centrā Mansards tiks organizētas sesijas par kreativitāti, kā arī prātu un apzinātību. Zaļenieku (Zaļās) muižas pilī varēs uzzināt par meditāciju un pašattīstību, savukārt Jaunpils pilī – par to, kā būt šeit un tagad. Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā 4. decembra rītā notiks Meditācija spēkam, un tai pašā dienā Ogres novada Kultūras centrā visi ir aicināti uz tūres galveno sesiju par miera tēmu Miers Tevī, Miers Apkārt. Tāpat arī tiks organizētas relaksējošākas sesijas, piemēram, Loving Kindness meditācija ar beznosacījuma mīlestības koncepta izzināšanu Gētes institūtā, kā arī noslēguma pasākums Gaismas vakars, kurā ikviens būs aicināts apzināties, ka mēs katrs esam gaisma un ar savu iekšējo gaismu varam “aizdegt” citus.
Būs iespēja arī iepazīties ar mūku un viņa dzīvesstilu sesijā “Mūka dzīve, dzīvojot harmonijā ar dabu” Kaņepes kultūras centrā, kā arī uzdot mūkam visdažādākos jautājumus izzinošā sesijā Google ar mūku Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas dienas centrā Kamene. Tāpat arī notiks neformāla sesija Cēsu novada Vaives pagasta Līvu pamakstskolā Tēja ar mūku.
Visās sesijās mūks iepazīstinās ar to, kas ir meditācija un piedāvās izmēģināt dažādas meditācijas tehnikas. Tāpat arī tiks izskaidroti meditācijas ieguvumi ikdienā, piemēram, tas, kā meditācija sniedz iekšējo mieru, samazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un kognitīvās funkcijas, vairo kreativitāti, veicina sevis pilnveidošanos, ļauj labāk izzināt un saprast sevi un pārējos, tādējādi uzlabojot attiecības ar ikvienu. Regulāri meditējot, cilvēks sāk pievērst uzmanību savām domām, runai un darbiem, tādējādi iemācoties kontrolēt prātu un pieņemt labākus lēmumus.
Sesijām vēlams reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu, kas atrodama katras sesijas pasākumā Peace Revolution Latvia Draugiem.lv vai Facebook lapā. Sesijas ir bezmaksas (vai par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai), publiski atvērtas jebkuram interesentam, un tām nav reliģiska rakstura. Viena sesija ilgst apmēram 2 stundas un ietver 30 minūšu meditāciju, kā arī noteiktās tēmas izklāstu. Mūks runā angļu valodā, taču pēc nepieciešamības tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.
Godājamais John Paramai Dhanissaro (Supadulchai) ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs.
Kas ir Peace Revolution?
Peace Revolution ir projekts, ko 2008. gadā Taizemē aizsāka starptautiska organizācija World Peace Initiative Foundation (WPI). Organizācijas mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības (mindfulness) praksi. Tāpēc Peace Revolution sauklis Peace In Peace Out (PIPO) apzīmē katra indivīda izvēli būt pārmaiņām, ko viņš vai viņa vēlas redzēt. Tādējādi WPI tic, ka miers pasaulē ir sasniedzams, ja katrs indivīds vispirms attīsta sevī iekšējo mieru. Projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs. Kopš 2010. gada Peace Revolution ir noorganizējusi vairāk nekā 130 miera veicināšanas aktivitātes 95 pasaules valstīs, pulcējot vairāk nekā 46 tūkstošu dalībnieku.