Noticis apmācību seminārs Latvijas un Igaunijas radošajiem un sociālajiem uzņēmējiem 0

Aprīļa vidū Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Sociāls un radošs” ietvaros Carnikavas novada Lilastē tikās gandrīz 40 sociālās un radošās industrijas uzņēmēji, biznesa ideju īpašnieki un pašvaldību pārstāvji no Latvijas un Igaunijas, lai kopā gan mācītos, gan meklētu pārrobežu sadarbības iespējas.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Divu dienu apmācību seminārs “TO BE THE CROSS-BORDER STARTER”, kas notika šī gada 12.-13.aprīlī viesnīcā Porto Resort Lilastē, bija pirmais seminārs četru apmācību semināru modulī, kas norisināsies no aprīļa līdz septembrim gan Latvijā, gan Igaunijā. Apmācību mērķis ir iniciēt jaunas sadarbības idejas starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem, attīstīt kompetences pārrobežu sadarbības projektu īstenošanai, kā arī iesaistīt pašvaldības kā potenciālos sadarbības partnerus biznesa ideju attīstībā. Apmācībās aicināti piedalīties esošu un jaundibinātu sociālo un radošo uzņēmumu pārstāvji un biznesa ideju īpašnieki, kā arī pašvaldību speciālisti no Igaunijas un Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Semināru atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš, savā uzrunā novēlot dalībniekiem atrast jaunas sadarbības iespējas, kā arī smelties zināšanas un pieredzi no semināra lektoriem. Tartu universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijas direktors, Vīlandes radošo mākslu inkubatora dibinātājs, folklorists Anzori Barkalaja dalījās ar pieredzi pašvaldības un radošo industriju uzņēmēju atbalsta jomā, savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes galvenais projektu vadītājs Mārtiņš Pakalniņš informēja par Rīgas domes piedāvātajām sadarbības un atbalsta iespējām uzņēmumiem.

Seminārā ar savu pieredzi dalījās sociālie uzņēmumi “BlindArt” (Latvija), “OWA” (Latvia) un “Ettevõtlusküla” (Igaunija).

Andrs Hermanis, sociālā uzņēmuma “BlindArt”, kas vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem ļauj radoši integrēties sabiedrībā, attīstītajs ne tikai stāstīja par uzņemuma pieredzi, bet arī prezentēja savu jauno dizaina zīmolu “BurBur” un tā produktus, kuri drīzumā tiks prezentēti arī plašāk. Savukārt apģerbu zīmola “OWA”, kas ir pirmais zīmols Latvijā, kas piedāvā apģērbus ar ūdenskrāsu printiem, radītāja Natālija Jermolajeva iedvesmoja semināra dalībniekus ar savu personisko pieredzi un apliecināja, ka nekas nav neiespējams pat tad, ja dzīve rit pastāvīgā cīņā par savu veslību! Mehis Pärn, “Ettevõtlusküla” dibinātājs, stāstīja par savu pieredzi un izaicinājumiem uzņēmuma, kas izstrādā dažāda veida spēles uzņēmējdarbības domāšanas, uzņēmējdarbības un finanšu prasmju mācīšanai skolās, attīstībā.

Semināra izglītojošā sadaļa piedāvāja dalībniekiem apjomīgas apmācību darbnīcas. Tartu Mākslas koledžas un Tartu universitātes lektores Merikes Kaunissaares vadībā semināra dalībnieki apguva dizaina domāšanas praktiskās zināšanas, savukārt “Digital Journey” trenere Inga Priedīte sniedza iespēju stiprināt savas iemaņas tirgus stratēģiju un digitālā mārketinga jomās.

Nākošais seminārs apmācību semināru modulī tiks organizēts jau 17.maijā Tartu, un šajā seminārā tā dalībniekiem būs iespēja gan padziļināt savas zināšanas par efektīvu komandas veidošanu, intelektuālo īpašumu un produktu un pakalpojumu attīstību, kā arī klātienē apmeklēt uzņēmumu “Ettevõtlusküla”. Pieteikties semināram varēs projekta “Sociāls un radošs” sociālā tīkla Facebook vietnē @latestsocialandcreative

Reklāma
Reklāma

Apmācību moduļa ietvaros attīstītās biznesa idejas noslēguma pasākumā septembrī tiks prezentētas potenciālajiem investoriem, biznesa eņģeļiem un pašvaldību pārstāvjiem, kas tās izvērtēs un labākās trīs pārrobežu biznesa idejas tiks apbalvotas.

Par projektu

Projekts „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” (Sociāls un radošs) (Boosting Cross Border Entrepreneurial Activity in Social and Creative Industries Sector (Social&Creative)) tiek īstenots ar Interreg Igaunijas–Latvijas programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.

Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions (projekta vadošais partneris, Latvija), nodibinājums “Latvijas jauno uzņēmēju centrs “Jobs and Society”” (Latvija), Tartu universitāte (Tartu Ülikool, Igaunija) un Tartu Radošo industriju centrs (SA Tartu Loomemajanduskeskus, Igaunija).

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada jūnijs – 2019.gada maijs

Projekta kopējais budžets: EUR 171 555, no kuriem EUR 145 821 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalsts.

Kontaktinformācija:

Laura Kindzule, projekta vadītāja
[email protected]
www.rpr.gov.lv

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.