Foto – LETA

Zemākas cenas sarunāšanu nespēs novērst 2

Uz jautājumu, vai zvērināts notārs var ietekmēt nekustamu īpašumu pārdošanu par acīmredzami fiktīvu cenu, LZNP rīkotājdirektore Vija Piziča atbild, ka cenas sarunāšana parasti ir viens no riskiem, ar ko saskaras līdzēji, pat nenojaušot par sekām.

“Ja notārs redz, ka cena ir mākslīgi samazināta, viņš pirms darījuma izskaidros līdzējiem, kādas var būt sekas. Notāra pieredze un zināšanas, kā arī viņa rīcībā esošas datubāzes ļauj viņam novērtēt, vai pirkuma cena ir analoga līdzīgu īpašumu cenai. Un tas ir pamats sarunai ar līdzējiem. Saruna ir sava veida konfrontācija starp pretējām interesēm – pārdevējs grib dārgāk pārdot, bet pircējs grib lētāk nopirkt. Notārs darījuma puses brīdinās par krimināl­atbildību, ja tiek sniegta nepatiesa informācija,” skaidro Vija Piziča.

Notāru pārstāves noraida arī apgalvojumus, ka krāpniecisko darījumu skaits esot niecīgs un ka tāpēc darījumu drošības nostiprināšana nemaz nebūtu nepieciešama. Pārmaiņu pretinieki, viņuprāt, nepiedāvā citus risinājumus, kā novērst, piemēram, privātā kārtā taisītu papīru dokumentu viltošanu un nekustamo īpašumu izkrāpšanu, fiktīvu darījumu noslēgšanu, tostarp darījumu noslēgšanu ar atpakaļejošiem datumiem, nepatiesas darījuma summas norādīšanu un citas.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.