1949. gada 25. martā mani, divgadīgu bērnu, kopā ar māti padomju okupācijas vara izsūtīja uz Tomskas apgabalu. Iedzenot milzu parādos, tagad to pašu var panākt zemes īpašnieks,” spriež Imants Šmits.
1949. gada 25. martā mani, divgadīgu bērnu, kopā ar māti padomju okupācijas vara izsūtīja uz Tomskas apgabalu. Iedzenot milzu parādos, tagad to pašu var panākt zemes īpašnieks,” spriež Imants Šmits.
Foto – Valdis Semjonovs

Lai tiktu vaļā no parādiem, politiski represētais spiests pārdot ģimenes relikvijas 64

Bulduros no Muižas ielas 26. nama iedzīvotājiem grib piedzīt 32 718 eiro par 1305 kvadrātmetriem zemes, kas pēc likumā noteiktā viņiem jānomā no zemes īpašnieka piespiedu kārtā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Nama iedzīvotājs Imants Šmits stāsta, ka pirms diviem gadiem no apsaimniekotāja saņēmis brīdinājumu par parādu 4299,55 eiro apmērā. Cenzdamies to samazināt, bijušais Jūrmalas mūzikas vidusskolas skolotājs un politiski represētais pārdevis viņam piederošos mūzikas instrumentus, no vecmammas mantotās ulmaņlaiku dzintara krelles, citas dārglietas un ģimenes relikvijas…

“Pie mākslinieka Daiļa Rožlapas gleznām vēl neesmu ķēries. Neceļas rokas, jo tās man viņa paša dāvinātas,” viņš nopūšas.

Jāmaksā teju simt reižu vairāk!

CITI ŠOBRĪD LASA

2012. gadā gada nomas maksa Imantam Šmitam bijusi aprēķināta 724,80 eiro apmērā – proporcionāli viņa dzīvokļa platībai. Bet 2013. gadā apsaimniekotāja rēķinā piepeši parādījusies teju sešreiz lielāka summa – 3986 eiro…

“Līdz 2012. gada beigām par zemes nomu maksāju 10,68 latus jeb 15,20 eiro mēnesī,” skaidro Imants Šmits, “bet par 2013. gada janvāri man jau bija aprēķināti 1031,11 lati jeb 1467,14 eiro. Sākot no februāra, mēneša nomas maksa tika noteikta 398,63 lati jeb 567,20 eiro. Mana pensija ir 160 eiro. Dzīvesbiedre gan vēl strādā, uz rokas saņemot 300 eiro. Tik un tā mēs, divi pensijas vecuma cilvēki, nevarējām samaksāt toreiz un nespējam arī pašlaik, tāpēc slīkām parādos. Pēc visiem maksājumiem par dzīvokli, uzturu un zālēm mums pāri paliek 106 eiro… Kaut arī parāda summu, pārdodot ģimenes relikvijas, pašlaik man izdevies samazināt apmēram uz pusi, patiešām nezinu, kā spēšu samaksāt atlikušo. Jo jāmaksā jau arī kārtējie zemes nomas rēķini – kopš šā gada februāra 44,49 eiro mēnesī, vairāk nekā 500 eiro gadā,” atzīst Imants Šmits.

Milzu rēķini arī citiem

Līdzīgus parādu rēķinus saņēmuši arī citi šā nama iedzīvotāji. Šā gada martā Edgaram Šņorem piesūtīts rēķins par 3937,94 eiro parādu. Rēķinu par 2286 eiro SIA “Jūrmalas namsaimnieks” šomēnes piesūtījis arī Edgara mātei Helēnai, kaut arī jau pirms gada viņa aizgājusi viņsaulē.

Ja līdz 1. maijam – nepilnu divu mēneša laikā – šie parādi nebūšot samaksāti, apsaimniekotājs sola vērsties pret iedzīvotājiem tiesā, kas piedzīšot no viņiem gan šos parādus, gan soda naudu par maksājuma kavējumu, gan tiesas izdevumus.

Iedzīvotājiem sūtītajos brīdinājumos apsaimniekotājs norādījis, ka šie parādi esot ne tikai par zemes nomu, bet arī par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem.

Manis uzrunātie nama iedzīvotāji gan apgalvo, ka par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem vienmēr maksājuši apsaimniekotāja noteiktajos termiņos un pilnā apmērā, agrākajiem zemes īpašniekiem tāpat maksājuši arī par zemes nomu. Bet parādos viņus iedzinis pašreizējais zemes īpašnieks – AS “Pilsētas zemes dienests”, kurš, tiesā piedzīdams no iedzīvotājiem parādus, labi pazīstams ne tikai Jūrmalas, bet arī Rīgas iedzīvotājiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.