Noslēpumaina migla, kas pārklājusi lielu daļu ASV, radījusi bažas par iespējamu bioloģisko vai ķīmisko ieroču izmēģinājumu 0
Bieza, noslēpumaina migla, kas nesen pārklāja lielu daļu ASV teritorijas, radījusi bažas par iespējamu bioloģisko vai ķīmisko ieroču izmēģinājumu, līdzīgi kā tas notika pirms 75 gadiem, raksta “Daily Mail”.
1950. gada septembrī ASV Jūras spēki izsmidzināja milzīgu daudzumu baktēriju tikai trīs kilometru attālumā no Sanfrancisko piekrastes.
Toreiz tika izmantotas baktērijas Serratia marcescens, kas var izraisīt elpceļu problēmas un meningītu, un Bacillus atrophaeus, kas var būt nāvējošs cilvēkiem ar novājinātu imunitāti. Tolaik tika uzskatīts, ka šīs baktērijas cilvēkiem nav kaitīgas.
Tomēr pēc tam vairākiem piekrastes iedzīvotājiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, un to saistīja ar veikto eksperimentu.
Kopš tā laika pagājuši jau 75 gadi, taču tagad iedzīvotāji bažījas, ka tas varētu atkārtoties – viņi apgalvo, ka pēdējās nedēļās ASV ir pārņēmusi “nedabiska” migla ar “smaku, kas līdzinās degošām ķīmiskām vielām”. Daži cilvēki ziņoja par simptomiem, kas līdzinājās elpceļu slimībām, ieskaitot šķaudīšanu, acu pietūkumu un pat kuņģa darbības traucējumus.
Piemēram, Floridas iedzīvotāji stāsta, ka pēc tikai desmit minūšu ilgas atrašanās miglā, viņi sākuši justies slikti.
Brīdinājumi par miglu tika izplatīti vairākos štatos, tostarp Teksasā, Viskonsinā, Aiovā, Mērilendā, Virdžīnijā, Rietumvirdžīnijā, Floridā, Nebraskā, Kanzasā, Oklahomā, Ziemeļdakotā un Minesotā.
Tas cilvēkos radījis bažas. Cociālajos tīklos izplatītas sazvērestības teorijas, kas apgalvo, ka migla varētu būt bioloģiska vai ķīmiska ieroča izmēģinājums.
Tajā pašā laikā Nacionālais meteoroloģijas dienests norādījis, ka miglai ir zinātnisks skaidrojums. Pētnieki atzīst, ka kaut arī miglas izskats “baltu daļiņu” veidā var šķist neparasts, patiesībā tas tā nav.
Zinātnieki norāda, ka migla ir redzams aerosols, kas sastāv no sīkiem ūdens pilieniem vai ledus kristāliem, kas ir izkliedēti gaisā pie Zemes virsmas vai tās tuvumā. Vienkāršāk sakot, ja miglu apgaismo, šīs daļiņas kļūst redzamas.
Vašingtonas universitātes atmosfēras zinātnieks Rūdolfs Husars skaidro, ka miglas veidošanās laikā ūdens pilieni absorbē sēra un slāpekļa oksīdus un citas piesārņojošās gāzes. Tieši tas izskaidro arī neparasto aromātu.
Lai gan zinātnieku skaidrojumi daļu sabiedrības nomierinājuši, daudzi joprojām ir piesardzīgi, baidoties, ka vēsture varētu atkārtoties.