Foto: Pexels

Noslēgušās LM organizētās sociālo darbinieku “Vasaras skolas 2019” 0

Jau sesto gadu norisinājās Labklājības ministrijas (LM) organizētās sociālo darbinieku “Vasaras skolas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kā informē ministrijas pārstāvis Egils Zariņš, turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika organizētas divas “Vasaras skolas” – sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem un sociālajiem darbiniekiem darbam pieaugušām personām.

Abās “Vasaras skolās” kopumā piedalījās 106 sociālie darbinieki no pašvaldību sociālajiem dienestiem, slimnīcām, ieslodzījuma vietām, ilgstošas sociālās aprūpes centriem un NVO.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šoreiz tika aicināti piedalīties sociālie darbinieki, kuri bija nominēti gada balvai “Labākais sociālais darbinieks Latvijā”. Prioritāte dalībai bija arī sociālajiem darbiniekiem, kuri līdz šim nebija piedalījušies nevienā no LM organizētajām V”asaras skolām”.

Ņemot vērā darba specifiku ar dažādām klientu grupām, katrai “Vasaras skolai” tika plānota atšķirīga ievirze, taču tēma bija vienāda – attiecības un komunikācija.

Pirmajā skolā “Būt attiecībās!”, kas tika organizēta sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, tuvāk tika iepazīti daudzveidīgie attiecību aspekti sociālajā darbā, dažādi attiecību mijiedarbību līmeņi un tos ietekmējošie faktori sociālajā darbā ar ģimenēm ar bērniem.

Otrā skola “Attiecību līkločos” tika organizēta sadarbībā ar SIA “SV prakse” un dalībnieki tajā guva zināšanas un praktiskas iemaņas komunikācijas prasmju pilnveidē sociālajā darbā ar pieaugušām personām, kā arī saskarsmē ar kolēģiem.

Abās “Vasaras skolās” tika piedāvātas praktiskas darbnīcas, kurās bija iespēja gan apgūt, gan atkārtot dažādas metodes, ko sociālais darbinieks pielieto savā ikdienas darbā, kā arī, lai veicinātu sociālo darbinieku profesionalitāti, sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi. Ļoti atzinīgi dalībnieki novērtēja iespēju iepazīt kolēģus no dažādām institūcijām un dalīties pieredzē.

Sociālo darbinieku “Vasaras skolas” tika organizētas par valsts budžeta līdzekļiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.