Noslēgts līgums par Valmieras Drāmas teātra pārbūvi 0
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noslēdz līgumu ar SIA “Sestais stils”, lai uzsāktu projektēšanas darbus Valmieras drāmas teātra ēkas pārbūvei, fasādes atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai, informē VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.
“Veicot projektēšanas darbus, paredzēts izstrādāt būvprojektu minimālajā sastāvā teātra ēkas kopējiem pārbūves darbiem un energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai. Projekta rezultātā tiks uzlabots Valmieras drāmas teātra darbinieku un apmeklētāju komforta līmenis, tādējādi darbiniekiem nodrošinot pozitīvāku darba vidi un apmeklētājiem – patīkamāku izrāžu apmeklējuma laiku,” atklāj Kitija Gruškevica.
Izstrādājot skices teātra ēkas kopējam pārbūves darbu apjomam, tiks identificēti turpmāk veicamie darbi, kā arī to īstenošana pa kārtām, plānojot teritoriju ap ēku iecerētajiem pārbūves darbiem un paredzot inženiertīklu maģistrālos izvadus, norāda VNĪ.
Savukārt būvprojekta izstrāde paredz īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kas sniegtu siltumenerģijas ietaupījumu vismaz 30% apmērā.
Būvdarbus plānots sākt 2021. gadā, lai atjaunoto ēku nodotu lietotājiem līdz 2022. gada nogalei. Projekts tiek finansēts par Eiropas Savienības struktūrfondu un valsts budžeta līdzekļiem.
“Valmieras teātrim tas ir liels izaicinājums – atkal kaut daļēji atgriezties rekonstrukcijas fāzē. Ceram, ka pēc rekonstrukcijas teātris varēs lepoties ar to, ka kļuvis videi draudzīgāks, samazināsies uzturēšanas izmaksas, un iekštelpās būs mājīgāk.
ekonomējot cilvēku darbu un domājot par skatītājiem un mākslu, netērējot tik daudz laika ikdienas sadzīvei, kā tas notiek tagad,” komentē Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena.
Teātra ēka 1996. gadā uzbūvēta kādreizējā Latviešu biedrības nama vietā pēc arhitektu M. Ģelža, O. Upacieres un J. Guseva projekta kā liela apjoma moderna mūra būve ar divām zālēm, teātra muzeju, mākslas salonu un kafejnīcas telpām.
Būvapjomā dominē skatuves apjomi, kas atrodas teātra apbūves aizmugurē, bet fasādēs pret ielu un laukumu – zemākas piebūves ar uzirdinātu silueta un apdares dažādību.