Foto – Shutterstock.com

Noslēdzies projekts pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem 1

Nodibinājums „Sabiedrības veselības fonds” Eiropas Savienības projektā iesaistījis 105 rīdziniekus pirmspensijas un pensijas vecumā (50-75 gadi), kuri atzina, ka bieži jūtas vientuļi un nomākti. Papildus tam daudzi bija bez darba vai viņiem bija bail to pazaudēt, kas radīja finansiālu nedrošību. Zems pašvērtējums, attiecību problēmas ģimenē, trauksme un bailes par nākotni, vēlme pilnvērtīgāk aizpildīt brīvo laiku bija tikai daļa no dalībnieku minētajām problēmām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Projekta mērķis bija uzlabot sociāli izolēto pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēku dzīves kvalitāti un veicināt viņu integrāciju sabiedrībā, izmantojot inovatīvu pakalpojumu – psihosociālo rehabilitāciju.

Šobrīd šis Eiropas Savienības projekts „Psihosociāls atbalsts pirmspensijas un pensijas vecuma personām ar sociālās izolēšanās problēmām” noslēdzas, un par to, kas tika paveikts, stāsta projekta vadītāja Agita Lazdiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Sabiedrības novecošana ir viena no lielākajām 21.gadsimta sociālajām un ekonomiskajām problēmām gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs. Latvijā sociālās atstumtības riskam pakļauto personu skaits turpina pieaugt. Viena no sociālās atstumtības riskam visvairāk pakļautajām personu grupām ir pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki.

Lai veicinātu mērķauditorijas labāku iekļaušanos sabiedrībā, sociālo funkcionēšanu un nodarbinātību, projekta ietvaros tika izstrādāta sociālās rehabilitācijas programma un sniegts atbalsts 105 pirmspensijas un pensijas vecuma personām, kurām ir raksturīgas saskarsmes problēmas, darba zaudēšana, tendence sociāli izolēties, kā arī depresijas.” skaidro A. Lazdiņa.

Programmas īstenošanā iesaistījās 3 sociālie darbinieki un 5 ārsti psihoterapeiti. Izvērtējot katra klienta individuālās problēmas, vajadzības un motivāciju tika piedāvāts:

  • atbalsts psihoterapijas grupās (52 sesijas);
  • nodrošināti psihiskās veselības treniņi (28 nodarbības);
  • nodarbinātību veicinoši pasākumi – karjeras konsultācijas, datora un interneta lietošanas prasmju apmācība.

Projekta rezultāti, kas tika apzināti anketējot iesaistītos cilvēkus pirms un pēc dalības programmā, apliecina, ka ar inovatīvās psihosociālās rehabilitācijas programmas palīdzību dalībniekiem ir ievērojamas pārmaiņās personīgās pašsajūtas un dzīves kvalitātes jomā, kam pateicoties, uzlabojusies arī spēja iekļauties sabiedrībā un atrast darbu.

58% aptaujāto projekta dalībnieku atzina, ka viņiem uzlabojusies emocionālā pašsajūta, savukārt 32% iesaistījās profesionālās apmācībās, mainīja vai atrada darbu.

Projekts ilga 21 mēnešus no 2012.gada 1.februāra līdz 2013.gada 31.oktobrim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.