Publicitātes foto

Noskaņas radīšanai svētkos 0

Ziemassvētki jau pie durvīm, un laiki joprojām tādi, ka lielus līdzekļus mājas dekorēšanai atvēlēt nav iespējams. Taču neskumsim – uzposīsim pagalmu un izdekorēsim ārdurvis. Tīrība un kārtība vienmēr rada arī nedaudz piepaceltu noskaņu, tāpēc vismaz no parādes daļas un durvju priekšas aizvāksim visu, kas ikdienā ir pa rokai, bet svētku laikā neiederas.

Reklāma
Reklāma

 

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Protams, labs palīgs trūkumu maskēšanai ir sniegs, bet, ja tomēr tas līdz svētkiem nesaglabāsies, der izmantot vecu gudrību – to, kas skaists, rādīt/apgaismot, bet to, kas jāpaslēpj, atstāt tumsā. Jāatceras gan, ka jāizmanto virtenes, kas piemērotas āra apstākļiem (marķējums IP-44, IP-54).

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagalma rotāšanai var izmantot arī āra sveces un dekoratīvus lukturus – tos vēlams kārtot vai nu joslās gar celiņu malām (lai izgaismotu ceļu), vai grupās (lai akcentētu kādu laukumiņu, dekoru vai augu).

Ja pieturas krietns sals, interesantus dekorus var veidot arī no ledus, piemēram:

* mežģīņu salvetes – tās papildina ar nelielu aukliņu, ievieto lēzenā traukā, pārlej ar ūdeni un sasaldē; pēc tam sasalušo dekoru karina koku zaros vai sijās virs lieveņa;

* metāla spainī ievieto stikla burciņu, pārlej ar ūdeni un sasaldē, pēc tam sasalušo masu no spaiņa izgāž, bet iedobītē ievieto svecīti – iznāk ledus svečturis.

Adventes laikā viens no galvenajiem mājokļa dekoriem ir vainags. Interesanti, ka Adventes vainaga tradīcijas iesākums bijis 1839. gadā Hamburgā, kur kāds luterāņu mācītājs izveidojis pirmo šāda veida vainagu, lai trūcīgajiem bērniem būtu vieglāk sagaidīt Ziemassvētkus. Tas bijis veidots no veca ratu riteņa, un uz tā sakārtotas mazākas sarkanas svecītes (mēneša dienas) un četras lielas baltas sveces (svētdienas). Katru rītu vainagā aizdegta viena mazā svecīte, bet svētdienās arī viena lielā.

Tomēr līdztekus tradicionālajam vainagam, ko papildina ar svecēm un novieto iekštelpās, var izveidot vēl vairākus dažāda izmēra un materiāla vainagus, ar ko rotāt, piemēram, vārtiņus, ārdurvis vai klētsdurvis. Turklāt tiem nav obligāti jābūt no egles vai priedes zariem.

Reklāma
Reklāma

 

Speciālists iesaka

Dizainere Helēna Proskūreina rosina: “Vainagus var veidot no tā, kas ir pa rokai: no apaļas formas lietām – sarkaniem āboliem, dzijas kamoliem, eglītes bumbām, ko kopā stiprina ar stiepli, līmi vai sašujot, vai no apaļas pamatnes, uz kuras uzlīmē čiekurus, apelsīna šķēlītes, pogas, korķīšus vai pat makaronus un konfektes utt. Vainagus var papildināt arī ar dažādām krāsainām lentēm un aukliņām.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.