Foto: Kan_chana/Shutterstock

Noskaidrots, kurā no Baltijas valstīm iedzīvotāji kreditējas mazāk 0

Vismazāk patēriņa kredītus Baltijā izmantojuši Igaunijas iedzīvotāji. Latvijā un Lietuvā katrs trešais aptaujātais ir izmantojis šādu iespēju, bet Igaunijā vien 25%.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas
Šādus datus atklāj bankas “Luminor” veiktais pētījums, kurā apkopoti pēdējo divu gadu dati.

Galvenais aizņemšanās iemesls visās trijās valstīs ir līdzīgs – neparedzēta vajadzība pēc papildu finanšu līdzekļiem, turklāt lielākā daļa šādu aizņēmuma ņēmēju ir jaunieši, liecina pētījums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā šādā brīdī aizdevumu ņēmuši 31% respondentu, kamēr Lietuvā un Igaunijā attiecīgi 17 un 16%.

“Visbiežāk cilvēki izmanto patēriņa kredīta aizdevumu brīžos, kad nepieciešami līdzekļi lielākiem pirkumiem – šis ir bijis aizdevuma iemesls 35% respondentiem Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā 43%. Pozitīva tendence, ka visretāk respondenti norādījuši, ka kredītu ņemtu izklaidei vai ikdienas tēriņiem (4–6%), kas pierāda, ka aizņemšanās kļūst arvien pārdomātāka un atbildīgāka, nevis mirkļa iegribu piepildīšana,” sacīja “Luminor” privātpersonu kreditēšanas eksperte Ingūna Krieva.

Igaunijā patēriņa kredītus pēdējo divu gadu laikā izmantojuši 25% respondentu, kamēr Latvijā un Lietuvā – attiecīgi 33 un 34%.
Pieaug pārdomāta aizņemšanās – pirms kredīta izvēles trešdaļa respondentu Latvijā salīdzina vairākus piedāvājumus, Lietuvā tam uzmanību pievērš vēl vairāk – piedāvājumus salīdzinājuši 37% respondentu, savukārt Igaunijā – 28%.

Patēriņa kredīta atmaksai tikai 17% respondentu velta vairāk par 20% no saviem ikmēneša ienākumiem. 53% aptaujāto Latvijā patēriņa kredīta atmaksai novirza mazāk nekā 20% no ikmēneša personīgajiem ienākumiem, Lietuvā tie ir 63%, savukārt Igaunijā – 66%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.