Džeralds Fords patiešām dzīvoja, izjūtot pastāvīgu gatavību nostāties nāves priekšā. Pēc incidenta Sakramento vēl nebija pagājušas pilnas trīs nedēļas, kad tā paša 1975. gada 21. septembrī notika otrais atentāta mēģinājums nolūkā nogalināt prezidentu Fordu. 5
Tas notika Losandželosā, un atkal, prezidentam iznākot no viesnīcas. Ieraugot, ka prezidents iznācis pa durvīm, pūlis sakustējās, un tūlīt arī atskanēja šāviens. Aculiecinieki atceras, ka ielas otrā pusē gaisā pacēlies dūmu virpulītis.
Nesaprotot, kā īsti jāreaģē, prezidents neizlēmīgi apstājās. Slepenā dienesta aģenti enerģiski iegrūda viņu mašīnā un strauji pazuda skatienam. Laikā, kad viena aģentu grupa veda prom pārsteigto prezidentu, cita arestēja 45 gadus vecu sievieti, kura aizvien vēl turēja plaukstā cieši sažņaugtu pistoli. Aizturētā bija Sāra Džeina Mūra, Sanfrancisko labi pazīstamas kreisi noskaņotas kustības dalībniece.
Vēlāk abas uzbrucējas tiesāja par uzbrukumu ASV prezidentam, un viņām piesprieda ilgstošus cietumsodus.
Vēl viens mēģinājums nogalināt ASV prezidentu veikts 1981. gada 30. martā. Pēc uzstāšanās celtnieku arodbiedrības kongresā prezidents Ronalds Reigans devās laukā no Hilton viesnīcas. No izejas līdz prezidenta limuzīnam bija ne vairāk par 20 soļiem.
Ejot prezidents uzsmaidīja ļaužu grupai, kuri, neskatoties uz lietu, bija viņu pacietīgi gaidījuši. Tad kāds iesaucās: “Prezidenta kungs!”
Reigans pagriezās, un tajā mirklī atskanēja četri šāvieni. Nu jau labi trenētie un sagatavotie drošības aģenti momentāni notrieca zemē šāvēju un atņēma šaujamieroci. Bija vairāki viegli ievainotie, bet visnopietnākos ievainojumus guva preses sekretārs Džims Breidijs, vienubrīd ārsti viņa stāvokli vērtēja kā ļoti kritisku. Savukārt asiņojošo prezidentu strauji nogādāja Džordža Vašingtona universitātes klīnikā.
Nākamās stundas laikā ārsti rūpīgi izņēma lodi, kas bija iestrēgusi prezidenta plaušās dažu centimetru attālumā no sirds. Kāds ārsts teica: “Prezidenta dzīvība vistiešākajā nozīmē karājās mata galā…” Neskatoties uz cienījamo vecumu, prezidents labi pārcieta operāciju un apbrīnojami ātri atveseļojās.
Bet šāvējs bija Džons Hinklijs juniors, 25 gadus vecs diskžokejs. Lai arī viņu apsūdzēja par prezidenta slepkavības mēģinājumu, tomēr vēlāk atzina par nepieskaitāmu un reāla nāves soda vietā piesprieda mūža uzturēšanos psihiatriskajā klīnikā.