Foto – LETA

Vai Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti gatavi pārmaiņām? 0

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Konvents 20. februāra sēdē nolēma saglabāt līdzšinējo augstskolas nosaukumu. Tomēr, Konventa priekšsēža Voldemāra Barisa vārdiem runājot, tas neatceļ nepieciešamību augstskolai reaģēt uz pārmaiņām sabiedrībā – augstākās izglītības komercializāciju, globalizāciju un viedo specializāciju: “Nevaram izlikties, ka pasaulē nekas tāds nenotiek, un jaunās LLU stratēģijas izstrādē īpašu uzmanību pievērsīsim globālajām tendencēm un studiju kvalitātes un konkurētspējas celšanai.” Ko par šīm pārmaiņām spriež paši LLU studenti?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Agnese Pulča, LLU Lauksaimniecības fakultāte, agronoms ar specializāciju lauksaimniecībā, 1. kurss: “LLU ir veidojusies uz lauksaimniecības pamata, un tā ir viena no vislielākajām mūsu prioritātēm. Jaunieši, kas gatavojas studēt, pamatā vispirms izvēlas specialitāti un tikai tad skatās, kurā augstskolā to apgūt. Es pati jau 11. klasē zināju, ka gribu mācīties tieši LLU Lauksaimniecības fakultātē, bet manas domas vēl dalījās, vai kļūt par agronomu vai par lauksaimniecības uzņēmuma vadītāju. Izvēlējos tieši agronomiju. Mēs mācāmies vienīgajā vislabākajā Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Priecājos, ka jautājumam par augstskolas nosaukuma maiņu ir pielikts punkts. Lai arī kādas pārmaiņas notiktu augstskolā, studentu sirdīs tā ir un būs – mūsu LLU.”

Rihards Salaks, LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes
Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģijas 3. kursa students: “Pārmaiņām augstskolas darbībā, protams, ir jābūt. Tomēr ideja par nosaukuma maiņu, manuprāt, nebija atbalstāma. Jo tas nozīmētu faktiski nepieciešamību visu sākt no jauna. Tas būtu gandrīz tas pats, kā izveidot jaunu universitāti, zaudējot visus līdzšinējos LLU sasniegumus. Jāatzīst, ka LLU ir augstskola, kas ieguvusi prestižu gan Latvijā un ir atpazīstama arī starptautiski. Domājot par pārmaiņām, to nedrīkst pazaudēt. Baumu līmenī esmu dzirdējis, ka bailes bijušas tieši no “lauksaimniecības” vārda mūsu augstskolas nosaukumā. Bet, manuprāt, tieši daudzi šā vārda dēļ nāk uz šo universitāti mācīties.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Liene Grāmatiņa, LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, 
4. kurss: “Kā teicis Rainis, pastāvēs, kas pārvērtīsies. Un te grūti ko piebilst. Mūsu augstskolā jau šobrīd notiek pārmaiņas kopējā sistēmā, taču jāpaiet laikam, lai saprastu, vai tās nākušas par labu vai tomēr ne. Lai gan studēju ekonomiku, mani nekad nav biedējis tas, ka augstskolas nosaukumā ir vārds “lauksaimniecība”. Tas tikai rada pievienoto vērtību.”

Ēriks Bite, LLU Veterinār-medicīnas fakultātes 2. kursa students, Latvijas Jauno zemnieku kluba (LJZK) biedrs: “Latvija ir valsts, kur lauksaimniecība ir attīstīta un ieņem svarīgu lomu tautsaimniecībā. Tāpēc, ieviešot kādas pārmaiņas, LLU tomēr būtu jāsaglabā sava niša. Būtu žēl, ja mūsu studenti tiešām sāktu baidīties no lauksaimniecības vārda. Ir jāsaprot, ka lauksaimnieks mūsdienās vairs nav strādnieks ar zilu traktoru un dubļos līdz ausīm, bet gan cilvēks ar zināšanām, kurš strādā ar jaunām tehnoloģijām. Tas arī diktē pārmaiņas lauksaimnieku izglītošanā.”

Uzziņa

Piektdien, 20. februārī, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notika ikgadējā Konventa sēde, kurā norisinājās balsojums par iespējamu LLU nosaukuma maiņu. Piedaloties 209 Konventa locekļiem, 120 atbal­stīja LLU nosaukuma saglabāšanu; 78 uzskatīja, ka LLU nosaukums ir jāmaina; 11 – atturējās.

Līdz ar to pielikts punkts jautājumā par LLU nosaukuma maiņu, kas tika aktualizēts 2014. gada nogalē, kad LLU jaunās stratēģijas 2015. – 2020. gadam apspriedēs vairākkārt izskanēja šāds priekšlikums.

Avots: LLU

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.