Foto – Shutterstock

Miera ārsta padomi 3

Ciguns ir sena Ķīnas atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla, kuras pamatprincipi ir pareizas kustības, pareiza elpošana (ar diafragmu) un mierīgs prāts. Ķīniešu medicīnas pamatā ir organisma enerģētiskie ceļi – meridiāni. Ja tajos rodas nosprostojums, enerģija nespēj plūst cauri visam ķermenim un cilvēks saslimst. Ar vingrojumu un ķermeņa īpašo punktu masāžu ciguns atbrīvo kanālus un atjauno organismam nepieciešamo dzīvības enerģijas plūsmu.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
TV24
Laiks uzzināt atbildi uz šo visiem interesējošo jautājumu! Cik vidēji pelna “Bolt Food” kurjers? 8
Lasīt citas ziņas

“Kad galva pilna domām, it īpaši nepatīkamām, smadzenēm pieplūst asinis un asinsspiediens paaugstinās. Tāpēc pirmais, ko varam darīt, – novirzīt tās uz leju, iztēlojieties, ka domas kopā ar ieelpu nonāk sirds vai plaušu rajonā. Tad kopā ar izelpu virzīt tās uz vēderu, bet pēc tam uz kājām,” māca ārsts un ciguna skolotājs Igors Kudrjavcevs. Viņš uzskata, ka mūsdienās asinsspiediens bieži vien sāk paaugstināties tieši stresa un pārstrādāšanās dēļ. Ja domas izkustināt neizdodas, var koncentrēt uzmanību uz punktu starp uzacīm. Pēc tam, kad šis punktiņš ir labi jūtams – parādās siltums, pulsācija –, jākoncentrējas uz degungalu, pēc tam uz lūpām, kakla bedrīti, sirds apvidu, nabu, ceļiem, līdz pakāpeniski nonāk līdz kāju īkšķu naga iekšpusei, kur atrodas galvas smadzeņu enerģētiskais punkts.

Nepatīkamu domu var arī vizualizēt, piemēram, iztēloties to kā tārpiņu vai taurenīti, kuram ļauj izkļūt laukā caur ādu, to var pat izvilkt no galvas ar pirkstiem un izmest, piemēram, izlietnē, pēc tam roku noskalojot zem krāna. “Sliktās domas vietā jāiztēlojas kaut kas labs un skaists – saules gaisma, skaists zieds, dievišķā enerģija,” atgādina ārsts. Lai atbrīvotos no stresa un normalizētu asinsspiedienu, var masēt abu kāju īkšķu pamatnes spilventiņus, kur atrodas nieru enerģijas kanāla sākumpunkts. To dara ar delnas centrālo daļu pretēji pulksteņa rādītāja virzienam, līdz pēda kļūst silta. Masējot šo punktu, atbrīvojas nieru enerģija un notiek liekā šķidruma izvadīšana no organisma (sīkāk par to var izlasīt Ezoterikas gadagrāmatā 2015, ko laidusi klajā izdevniecība Lauku Avīze).

CITI ŠOBRĪD LASA

Stresu mazināt palīdz arī lēnas, plūstošas kustības, kas ir ciguna vingrošanas pamatā. Piemēram, iztēlojoties, ka rokas ir spārni, mierīgi soļojot vai sēžot, ceļ tās augšup, līdz plaukstas virs galvas savienojas, un tad lēni, plūstoši (uz izelpu) laiž tās uz leju.

Pats Igors Kudrjavcevs ikdienā praktizē tā saukto iezemēšanos, tas ir, statiskās elektrības izvadīšanu caur pēdām. “Apkures sezonā apsēžos uz krēsla un pusstundu dienā turu basas pēdas pie radiatora, bet vasarā cenšos pēc iespējas vairāk staigāt plikām kājām. Liekā enerģija aiziet prom, tas nomierina, ķermeņa vide mainās no sārmainās uz bāzisko, līdz ar to normalizējas asinsspiediens.”

Taču pacientiem, kuriem paaugstināta asinsspiediena iemesls nav stress, bet ir problēmas ar mugurkaula kakla daļu, nieru vai citu orgānu darbības traucējumi, Igors Kudrjavcevs vispirms iesaka veikt izmeklējumus un konsultēties ar speciālistu. Kopā ar cigunu tas ļaus katram atrast piemērotāko atveseļošanās ceļu.

36,6 °C konsultanti GUSTAVS LATKOVSKIS, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Invazīvās un neatliekamās kardioloģijas nodaļas kardiologs, asociētais profesors

SANTA LIEPA, ģimenes ārste un homeopāte

ARTŪRS TEREŠKO, akupunktūras ārsts un fitoterapeits

NIKOLAJS NIKOLAJEVS, Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijas valdes priekšsēdētājs, profesors

IRĒNA MANGALE, ārste, hirudoterapijas speciāliste

IGORS KUDRJAVCEVS, ārsts, ciguna skolotājs

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.