Nopirki dārgu “Rolex” vai lēta metāla pakaļdarinājumu? ASV lidostā konfiscē no Ķīnas sūtītos luksusa pulksteņus – viltojumus 18
“Rolex or Faux-lex?” – tāds ir jautājums… ASV “CBP” (muitas un robežapsardzes) darbinieki Losandželosā nesen konfiscējuši desmitiem viltotu luksusa pulksteņu, kuru vērtība, ja tie būtu īsti, būtu bijusi vairāk nekā 1,2 miljoni dolāru, paziņojušas varas iestādes, tā vēstīja ASV medijs “CNN“.
No 12. aprīļa līdz 22. maijam Losandželosas lidostā atklātie 41 viltus luksusa pulksteņi tika sūtīti no Ķīnas uz dažādiem ASV galamērķiem. Tie iepakoti dažādos atsevišķi noformētos sūtījumos un apzināti nepareizi deklarēti kā rokassprādzes, jostas, pulksteņi un rotas lietas, lai tādējādi izvairītos no to atklāšanas Losandželosas starptautiskajā lidostā, paziņoja “CBP”.
Sūtījumos bijuši iekļauti “Rolex”, Omega”, “Patek Philippe” un citu populāru zīmolu ražotajiem pulksteņiem līdzīgu pulksteņu versijas. Patēriņa preču un masu tirdzniecības izcilības un ekspertīzes centrs (The Consumer Products and Mass Merchandising Center of Excellence and Expertise), kura speciālisti sadarbojās ar “CBP” saistībā ar šo preču konfiskāciju, paziņojuši, ka viltotie pulksteņi pārkāpj katra no šo zīmolu reģistrētajām preču zīmēm, tā paziņoja “CBP”.
“Ir tūkstošiem privātu pārdevēju, kolekcionāru un citu neleģitīmu avotu, kas piedāvā luksusa pulksteņus neskaitāmās e-komercijas platformās, tāpēc patērētājiem ir ārkārtīgi grūti identificēt šos viltojumus,” tā norādījis “CBP” operāciju direktors Losandželosā Karloss K. Martels (Carlos C. Marte).
“Patērētājiem jāzina, ka viltotu pulksteņu pirkšana nekad nav bijusi īsti laba ideja, – netērējiet tiem savu naudu,” tā sacīja Martels.
Pulksteņi un juvelierizstrādājumi bijuši “CBP” visvairāk konfiscētie produkti 2022. gadā, to kopējā vērtība pārsniegusi 1,14 miljardus ASV dolāru. Pagājušajā gadā “CBP” konfiscēja gandrīz 21 000 sūtījumus, kuros bija 25 miljoni preču. Pie nosacījuma, ja šīs preces būtu īstas, un netiktu pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības, to vērtība būtu gandrīz 3 miljardi ASV dolāru, tā paziņoja aģentūra.
Pie viltus pulksteņu iegādes trūkumiem ir pieskaitāmas arī iespējamas to izraisītas alerģiskas reakcijas, jo šie produkti izgatavoti no lētiem metāliem, kā arī tas, ka šie priekšmeti parasti ātri salūzt to zemās izgatavošanas kvalitātes dēļ. Viltojumu iegāde nelikumīgās tirdzniecības platformās var arī pakļaut patērētājus ļaunprātīgu programmatūru kaitīgajai iedarbībai, paziņoja varas iestādes, ziņoja “BBC”.
“Lai gan tā sākumā var šķist nevainīga nodarbe, nauda, ko jūs iztērējat, lai iegādātos viltotus produktus, bieži vien tiek izmantota noziedzīgu darbību finansēšanai, sākot no piespiedu darba, cilvēku un narkotiku kontrabandas līdz vardarbīgiem noziegumiem,” tā atzina sacīja “CBP” Losandželosas lidostas direktore Šerila Deivisa (Cheryl Davies).