Ļoti efektīvs, bet diezgan grūti atrodams līdzeklis nemiera mazināšanai ir novirzītās peonijas (Paeonia anomala) saknes tinktūra. “Tas ir tāds pavisam ekskluzīvs līdzeklis. Ja tā lietota, nedrīkst sēsties pie stūres, jo tiešām nomierina tā riktīgi, cilvēks var pat iemigt,” stāsta Tereško. 1
Ja stresa ietekmē ir gremošanas trakta darbības traucējumi, kā kuņģa sāpes un spazmas pirms vai pēc ēšanas, pastiprināta kuņģa skābes izdalīšanās vai grēmas, veiksmīga izvēle ir viršu ziedu tēja. Tā gan nomierina nervu sistēmu, gan normalizē gremošanas trakta darbību.
Ja pastāvīgi stresa sabiedrotie ir paaugstināts asinsspiediens un paātrināta sirdsdarbība, lieti noder māteres lakstu tēja vai tinktūra.
Nomierinoša iedarbība ir arī kumelīšu tējai. To gan nevajag taisīt pārāk stipru, citādi var veidoties aizcietējumi, piekodina fitoterapeits. Pietiks ar tējkaroti ziediņu uz vienu glāzi.
Ļoti labs līdzeklis pret stresu ir ugunspuķes tēja, īpaši fermentēta. To var droši lietot kā ikdienas tēju mēnešiem ilgi, nebaidoties no kādām nevēlamām blakusparādībām.
“Kamēr pagatavo tēju un izdzer, uz mirkli apstājas ikdienas skrējienā, tas jau vien ir kā meditācija, kas palīdz atbrīvoties no stresa un sakārtot domas,” saka Tereško.
Bet, cik daudz drīkst dzert? “Ja par daudz izdzersi, var uz miegu pavilkt. Kaut kā jāmēģina pašam sajust, lai ir tas līdzsvars – stresa nav, bet arī miegs nenāk,” iesaka ārsts.