Debesmannas vasaras nometne ģimenēm. Nodarbības mammām, tētiem, bērniem. 5.-7. augusts Drabešu pagastā 2
Nometnē “Debesmannas vasara” varēs uzzināt vairāk par šādām tēmām:
* Pirmā palīdzība bērniem un zīdaiņiem
Piedāvā Edgars Sīmanis – sertificēts ārsta palīgs un pirmās palīdzības pasniedzējs.
* Kā būt sievišķīgām mammām un vīrišķīgiem tētiem? Kā meitiņas audzināt sievišķīgas un dēlus vīrišķīgus?
Ja sieviete dzīvo ar vīrišķīgiem paņēmieniem, viņa ļoti piekūst, nogurst un paliek neapmierināta. Ja vīrietis dzīvo sievišķā enerģijā, viņa spēks kaut kur izplēn un pazūd, viņš nonīkst un kļūst arvien nevarīgāks.
Kā sakārtot savu dzīvi un attieksmi tā, lai mums būtu iespēja dzīvot spēkpilniem un laimīgiem. Lai sievietes būtu sievišķīgas un vīrieši vīrišķīgi. Runāsim par to kā ir un kā mēs gribētu, lai būtu. Runāsim par to, cik vienkārši to ir izmainīt.
Piedāvā Inese un Toms Prisjolkovi (Pavasara studija)
* Kino kā terapija
Piedāvā Elīna Brila no ‘Labo Domu Pietura’.
* Bērna uzvedība un temperaments
Bērna uzvedība vecākus mēdz “izaicināt” un rada daudz jautājumu – “vai mēs savu bērnu audzinām pareizi?”. Nodarbībā runāsim par to, kāpēc ar vienu bērnu var sarunāt, bet otra uzvedība šķiet nemitīgs izaicinājums. Cik daudz bērna uzvedību nosaka iedzimtās iezīmes un cik daudz – audzināšana? Kā un vai var (vajag) sekmēt to, lai bērns kļūst aktīvāks / mierīgāks, drosmīgāks / piesardzīgāks? Kā nospraust robežas aktīvam bērnam, vienlaikus neapspiežot viņa iniciatīvu? Kā kautrīgam bērnam palīdzēt iesaistīties grupā? Uz nodarbību aicināti vecāki, vecvecāki, auklītes, pedagogi.
Piedāvā Diāna Zande dr.psych., psiholoģe, psihoterapeite.
* Nelūgtais viesis – stress
Piedāvā Diāna Zande dr.psych., psiholoģe, psihoterapeite.
* Nodarbība tēviem (nodarbība notiks, ja nometnē dalību pieteiks arī tēti)
Nodarbībā vīriešu sarunas par to, kā ir būt tēvam, kā savienot dzīves prasības un savas reālās iespējas. Kā partnera loma atšķiras no tēva lomas, un kāpēc bērnam ir vajadzīgs tētis, nevis draugs? Kā saprast savu partneri? Kā runāt par savām vajadzībām?
Piedāvā Juris Sērmukšs, mg.ing., bc.psych.
* Sapņu interpretācija
* Smilšu spēle
Smilšu kaste tradicionāli tiek izmantota kā bērna iespēja rotaļāties, veidot figūras, būvēt pilis un cept kūkas, iepazīties ar vienaudžiem un apgūt prasmi draudzēties, dalīties, aizstāvēties… Tomēr patiesībā gan bērnu, gan pieaugušo darbošanās smilškastē nav tikai rotaļa – ar katru paņemto rotaļlietu, tās izvietojumu un pielietojumu cilvēks vienlaikus signalizē, kā jūtas, ko domā, ko ir piedzīvojis un ko vēl tikai gaida. Iemācīsimies to atpazīt!
Piedāvā Elīna Brila no ‘Labo Domu Pietura’.
Vairāk informācijas: debesmanna.com