FOTO: LETA

Nomesti, kur pagadās… Kur sūdzēties par elektriskajiem skūteriem, kas mētājas uz ietvēm? 0

Vai ir kāds regulējums attiecībā uz elektrisko skūteru novietošanu uz ietvēm, veloceļiem? Tie tiek nomesti, kur pagadās, traucējot un apgrūtinot pārvietošanos un pat radot bīstamus apstākļus (īpaši tumšajā laikā). Esmu redzējusi, ka pašvaldības policija brauc garām, tam nepiegriežot vērību. Kā risināt, kur vērsties? Jautā Gunta Ādažu novadā.

Reklāma
Reklāma

Pakalpojuma lietošanas noteikumi

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Ādažu novada pašvaldības pārstāve Laura Dūša stāsta: elektrisko skūteru novietošanu uz ietvēm, veloceļiem un citur reglamentē šā pakalpojuma lietošanas noteikumi.

Tajos teikts, ka jāizmanto skrejriteņu novietošanai paredzētās zonas, velosipēdu novietnes vai uzlādes statīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Informāciju par skrejriteņu novietošanu pakalpojuma sniedzēji ievieto lietotnes kartēs, kurās parādīts, kur skrejriteni drīkst un nedrīkst novietot.

“Ja nu tomēr gadās ieraudzīt ielās skrejriteni, kurš ir apgāzies vai kuru lietotājs, pabeidzot braukšanu, ir steidzīgi novietojis, nepārliecinoties, ka neapgrūtina citus lietotājus, droši to var piecelt vai pārvietot uz vietu, kur netraucēs, skrejriteņiem droši var pieskarties bez aplikācijas izmantošanas. Atbildīga un cieņpilna visu satiksmes dalībnieku attieksme veidos patīkamu dzīves telpu mums visiem,” pauž Laura Dūša un papildina, “lai Ādažu centra ielās skrejriteņi neradītu haosu, to novietošanas vietas ir tur, kur dabā jau ir nelieli laukumi, ietvju paplašinājumi, kur iespējams novietot skrejriteņus tā, lai neapgrūtinātu pārējos satiksmes infrastruktūras lietotājus”.

Rīgā – novietošanas aizlieguma zonas

Galvaspilsētā, kur arī ļoti izplatīti koplietošanas skūteri, šā gada pavasarī pieņemti jauni koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas noteikumi. Tie nosaka gan ātruma ierobežojumus, gan speciālas zonas mikromobilitātes rīku novietošanai.

Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes pārstāve Aira Ancāne stāsta: no maija sākuma koplietošanas elektroskrejriteņus un velosipēdus Vecrīgā var novietot tikai speciāli izveidotās vietās, un tas nozīmē, ka novietošanas aizlieguma zonā ir visa Vecrīga. Patlaban šī zona ir paplašināta līdz Elizabetes ielai un pakāpeniski tikšot ieviesta visā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas aizlieguma zonās, izņemot norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas vietas.

Koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniegšanai Rīgā atļauts izmantot tikai tādus transportlīdzekļus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu un novietošanu, pielāgojot to kartē norādītajām koplietošanas transportlīdzekļu ātruma ierobežojuma zonām un novietošanas aizlieguma zonām. Ja tiek novēroti noteikumu pārkāpumi, par to jāziņo Rīgas pašvaldības policijai.

Reklāma
Reklāma

Koplietošanas transportlīdzekļu ātruma ierobežojuma zonas un novietošanas aizlieguma zonas Rīgā ir publiskotas pašvaldības datu publiskošanas portāla Geo Rīga tīmekļvietnes www.georiga.eu sadaļā Satiksme un mobilitāte.

Der zināt

Kad novieto skrejriteni, jāizvēlas vieta, kas neapgrūtina pārējos satiksmes dalībniekus. Jāpievērš uzmanība ceļa zīmēm un apzīmējumiem. Skrejritenis nedrīkst aizšķērsot ieejas un iebrauktuves un traucēt citiem ērti pārvietoties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.