Bieži vien no veģetatīvās nervu sistēmas traucējumiem cieš sievietes, kuras pārdzīvo, ka nav pietiekami labas mātes vai sievas, jo nespēj atturēt no dzeršanas vīru vai nokārtot dzīvi, piemēram, atrast darbu vai otru pusīti jau pieaugušajam dēlam vai meitai. Kā novērojis ārsts, arī vīrieši nav pasargāti no šīs slimības izpausmēm, tomēr pēc palīdzības vēršas retāk, jo viņiem to darīt bieži traucē sociālie aizspriedumi. 0
Psihoterapija var ilgt no dažiem mēnešiem līdz pat dažiem gadiem, tas atkarīgs no katra pacienta individuālās dzīves pieredzes. Šī metode palīdz izprast slimības mehānismu, tāpēc tās izpausmes kļūst arvien retākas un vājākas, līdz izzūd pavisam. Lai gan psihosomatiskās slimības reizēm mēdz uzliesmot no jauna, cilvēks, kuram psihoterapeits palīdzējis izprast savas emocijas, spēj tikt galā ar simptomiem.
Tradicionālajā medicīnā par maziedarbīgākām psihoterapijas metodēm veģetatīvās distonijas ārstēšanā uzskata psihodinamisko un kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju, kā arī farmakoterapeitisko jeb medikamentozo ārstēšanu.
“Pētījumi liecina, ka nav tik svarīgi, kuru metodi izmanto psihoterapeits, bet gan ārsta personība, savstarpējā uzticēšanās. Tāpēc novēlu katram pacientam atrast tieši viņam piemērotas zāles, ārstēšanas metodi un speciālistu, ar kuru izveidojusies laba saskarsme, lai varētu veiksmīgi izārstēties no veģetatīvās distonijas un dzīvot brīvi – bez bailēm un ierobežojumiem.”