Putu derīguma termiņš, pārtikas plēve darbnīcā un citi noderīgi padomi katram meistaram 0
Jāpārbauda derīguma termiņš
Iegādājoties poliuretāna putas, noteikti jāpievērš uzmanība to derīguma termiņam, kas norādīts baloniņa apakšā. Putas, kuru termiņš beidzies, sāk zaudēt savas īpašības. Pirms ķeras pie darba, balons vismaz 30 sekundes jākrata, lai komponenti samaisītos, tad jāapgriež ar sprauslu uz leju, un to var izmantot.
Savukārt virsma, uz kuras pūtīs putas, jāatbrīvo no putekļiem un mazliet jāsamitrina. Ūdens veicinās putu sacietēšanu, taču, ja tā būs par daudz, putas var nepielipt. Pēc izpūšanas arī vēlams putas mazliet apsmidzināt ar ūdeni. Arī tas veicinās sacietēšanu.
Caurulīte jāpagarina
Lai putas iepūstu, piemēram, griestu un sienas savienojuma spraugā, ar putu balonu un tā oriģinālo caurulīti nepietiks – balonu nevarēs pagriezt ar sprauslu uz leju. No piemērota diametra caurulītes izgatavo pagarinātāju esošajai un ērtībai ar izolācijas lenti tai pietin rokturi, piemēram, no plastmasas apkures caurules.
Ar šādu palīgierīci putas varēs iepūst jebkurā neērtā spraugā. Savukārt, sakarsējot caurules galu un izstiepjot, var iegūt uzgali īpaši šaurām spraugām, kurās standarta caurulītei nepietiek vietas. Var izmantot arī uzgali, ko izgatavo no termorūkošas izolācijas vadiem. Savukārt, ja oriģinālā caurulīte pazudusi, uz balona sprauslas uzsēdina termorūkošas izolācijas gabaliņu, uzver piemērota diametra bultskrūves paplāksni un izpūš putas no balona.
Drošs iesaiņojums
Ja nepieciešams pārsūtīt kādu trauslu priekšmetu, no montāžas putām tam var izgatavot drošu ietvaru. Kartona kastītē iepūš putas (apmēram trešdaļu) un ļauj 20 minūtes apžūt. Ieklāj pārtikas plēvi un putās iespiež sūtīšanai domāto priekšmetu. Rūpīgi pārsedz ar vēl vienu plēves kārtu un iepūš putas ar aprēķinu, lai tās aizpildītu kastīti.
Kad putas sacietējušas, slāņus atdala, ar pirkstiem mazliet padziļina iedobi, lai sūtāmajam priekšmetam būtu vairāk vietas. Piegriež augšējo daļu, lai kastīti var aizvērt. Sūtāmo priekšmetu ievieto starp putu slāņiem, iepriekš ietinot burbuļplēvē. Šādi iegūst vieglu un jebkurai formai piemērotu iesaiņojumu. Jāatceras, ka lielāki putu apjomi žūst vismaz diennakti!
Slīpējam cilindrisku virsmu
Bez virpas precīzi noslīpēt cilindrisku virsmu būs visai sarežģīti. Ja detaļa nav liela, atliek skrūvspīlēs iestiprināt urbjmašīnu, tās patronā apstrādājamo detaļu un ieslēgt slēdzi. Leņķa slīpmašīnā jāiestiprina slīpējamā, nevis griežamā ripa, un darbs var sākties. Detaļa rotēs, un varēs izveidot precīzu konusu vai ieapaļu virsmu.
Lai urbis patronā neizslīdētu
Ja urbim piemetināsiet nelielu izcilni, tas urbjmašīnas patronā vairs neizslīdēs, lai arī cik stipri ķertos urbuma malā.
Pārtikas plēve darbnīcā
Ja krāsas bundžiņai salūzis vai pazudis vāciņš, var izlīdzēties ar pārtikas plēvi. To uzklājot vairākās kārtās un mazliet pievelkot, top lielisks hermētisks vāks, kas palīdz saglabāt krāsu līdz nākamajai izmantošanas reizei.
Kafijas kociņi ne tikai degvielas uzpildes stacijā
Kociņi, ar ko parasti maisām kafiju degvielas uzpildes stacijā, lieliski noder arī darbnīcā, piemēram, lai sajauktu epoksīda līmi, ieziestu to un citas līmes urbumos, sajauktu krāsu, eņģēs ieziestu smērvielu un paveiktu citus darbus. Atliek tikai tos iegādāties kādā no vairumtirdzniecības vietām. 1000 koka kociņu maksā nedaudz vairāk kā 3 eiro. Bet, iegādājoties mazu papīra glāzīšu iesaiņojumu, nevajadzēs uztraukties, kur ņemt piemērotu tīru trauciņu krāsas vai līmes sajaukšanai.