Noderīgi padomi praktiskam saimniekam 0
Rokturis vīlītei paša spēkiem
Skārda loksnīti satinot caurulītē un iestiprinot koka dēlītī, kurā izurbts 12 mm diametra caurums, rodas lieliska palīgierīce sīku darbarīku, piemēram, vīlīšu rokturu, izgatavošanai (attēlā). Polietilēna maisiņus saveļ stienītī, pakarsē ar celtniecības fēnu un sagriež nelielās sagatavēs.
Tās iepilda formā, kuru karsē ar gāzes degli, līdz polietilēns pārvēršas brūnā staipīgā masā. Tajā iespiež sakarsētu vīlītes kātiņu un ļauj atdzist. Noņem metāla ietvaru, un atliek tikai rokturi mazliet pieslīpēt. Lielākai ērtībai uz tā var uzkausēt piemērota diametra termocauruli vadu izolācijai. Darbības jāveic labi ventilējamā telpā vai vislabāk ārpus telpām.
Lai bilde turētos rāmītī
Fotorāmīša kartona pamatni parasti nostiprina ar visai neērtām plāna metāla strēmelītēm, kuras mēdz izlūzt un pazust. Pazaudēto plāksnīšu vietā var izmantot papīram domātās piespraudītes, kuru vienu malu, ja tas nepieciešams, nedaudz saliec ar plakanknaiblēm. Spraudītes asmens viegli iespiežams gan plastmasas, gan koka rāmīšos.
Papildu caurums
Kā lielākā atslēgu saišķī atrast biežāk lietojamo? Atslēgā blakus esošajam caurumam jāizurbj vēl viens, mazliet uz sānu, un tieši caur to atslēga jāpiestiprina saišķim. Paņemot atslēgu saišķi aiz gredzena, vajadzīgā atslēga pati izlīdīs no saišķa smaguma spēka un novirzītās rotācijas ass dēļ. Tā atslēgu varēs viegli atrast pēc taustes pat pilnīgā tumsā.