Foto – Shutterstock

Nobrāzumi, apdegumi, aizrīšanās. Kā sniegt pirmo palīdzību bērnam? 0

Atvaļinājuma laiks pie ūdens, pārgājieni un ceļojumi – saprotama ir vecāku vēlme atpūsties, ļaujoties bērniem brīvu vaļu. Speciālisti atgādina – neatstāj mazo bez uzmanības un laikus izrunā ar bērnu iespējamos negadījumu riskus. Mazo ekspertu skola (www.mazoekspertuksola.lv) un Latvijas Dzīvības glābšanas asociācijas (LDzGA) prezidents Roberts Fūrmanis stāsta būtiskāko, kas vecākiem un bērniem jāzina par pirmo palīdzību vasarā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ja apstākļu sakritības vai neuzmanības dēļ piedzīvots negadījums, saglabā mieru, rīkojies nosvērti un mērķtiecīgi. LDzGA prezidents Fūrmanis sniedz ieteikumus, kā novērst nepatīkamas situācijas un izkļūt no ķibelēm pēc iespējas drošāk, nenodarot pāri mazā veselībai vai dzīvībai.

Sagriezta roka vai kāja

• Ja asiņošana nav dzīvībai bīstama, uzliec tīru pārsēju.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Ja asiņošana ir dzīvībai bīstama (asinis tek ar strūklu vai pie bērna ir redzams liels asiņu daudzums), tad uz brūces liec spiedošu pārsēju un nekavējoties izsauc NMP pa numuru 113.

• Ja brūcē ir svešķermenis, tad nekādā gadījumā to nedrīkst izvilkt. Šādā gadījumā obligāti ir jāsauc NMP pa numuru 113 un, ja ir iespējams, tad viegli piefiksē svešķermeni, lai pasargātu to no liekas kustēšanās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.