No viena auduma trīs saskaņoti dekori: sega, šķīvji, spilveni 0
Tiem, kas īpašu vērību pievērš telpu aksesuāriem, noteikti zināms, ka gatavus, saskaņotus dekorus veikalos atrast nav nemaz tik vienkārši. Taču no viena auduma iespējams iegūt trīs saskaņotus dekorus savam mājoklim. Arī šīs idejas pamatā, kas noderējusi gan tekstila, gan trauku izveidei, ir dabas motīvi – koku lapas.
Pamata materiāls var būt jebkāds apdrukāts katūna audums ar liela un maza izmēra daudzveidīgiem rakstiem. Šajā gadījumā tie ir augu motīvi, bet tikpat labi tās var būt ģeometriskas figūras, ziedi vai kas cits. Jāraugās tikai, lai uz auduma būtu vismaz četru veidu dekori – gan mazi, gan arī pietiekami liela izmēra un ar vienkāršu formu, ko ērti izgriezt.
No auduma dekoriem iespējams uzšūt dekoratīvos spilvenus. Vispirms izvēlas attiecīgos dekorus audumā un tos no auduma izgriež. Pēc tam piemeklē atbilstošu audumu spilvena aizmugurei un, izmantojot jau izgrieztos dekorus kā piegrieztni, izgriež arī attiecīgas formas gabalus no piemeklētā auduma. Pēc tam abus auduma gabalus saliek kopā ar kreisajām pusēm un gar malu nošuj, atstājot nelielu atvērumu, caur kuru spilventiņu piepildīt ar vati vai porolonu. Nelielo atvērumu pēc tam var aizdiegt ar dekoratīvu, parupju auklu.
Centīgākās saimnieces spilvendrānas atvērumā var iestrādāt pogcaurumus vai rāvējslēdzēju, lai spilventiņus būtu ērtāk atvērt un aizvērt, kad tie būs jāmazgā un saturs jāizņem, bet tas jau būs nedaudz sarežģītāk un aizņems ilgāku laiku.
Dekoratīvo trauku pagatavošana būs visdarbietilpīgākais process. Šeit tiks izmantoti mazie auduma dekori. Arī tos rūpīgi izgriež no auduma. Pēc tam pārkopē uz caurspīdīga papīra un dekoru pārnes uz izvēlētā šķīvja (vislabāk vienkrāsaina keramikas šķīvja) virsmas, iezīmējot tā apveida kontūras. Pēc tam ķeras pie gleznošanas. Šim nolūkam var izmantot vairākas tehnikas:
* gleznošanu ar keramikas krāsām – vislabāk derēs speciālās “Marabu” krāsas, kas dažādos toņos nopērkamas mākslinieku piederumu veikalos par aptuveni trim eiro. Ar tām var noklāt gan lielus laukumus, gan novilkt šaurākas līnijas, ja krāsu iepilda plastmasas tūbiņā ar dažāda platuma uzgaļiem (arī turpat nopērkama);
* gleznošanu ar speciāliem flomāsteriem – ar tiem darboties vieglāk un ērtāk nekā ar krāsām. Flomāsteru platums ir 2 – 4 mm, un ar tiem var aizpildīt gan lielākus laukumus, gan izzīmēt sīkākas detaļas. Nopērkami mākslinieku piederumu un hobija preču veikalos.
Tomēr, kad zīmējums pabeigts, dekoru vēl nevar uzskatīt par gatavu. Lai gleznojums uz šķīvja turētos ilgi, un to būtu iespējams arī mazgāt, tas jānostiprina. Šim nolūkam apgleznotos šķīvjus ievieto cepeškrāsnī 170 oC temperatūrā un karsē apmēram 30 minūtes. Pēc tam šķīvjus atdzesē, un dekors ir gatavs.