Čigānu saknes? 0
Un vēl. Iepriekš jau it kā bija zināms, ka Čārlija vecmāmiņa pa tēva līniju, kura nomira, kad topošajam komiķim vēl nebija pilni seši gadi, cēlusies no Smitu dzimtas, kas savukārt bija čigāni. Atsevišķi biogrāfi pauž, ka Čārlijs ar šo faktu neizmērojami lepojies, lai gan atklāti izteicies, ka tas viņa biogrāfijā ir īstens “skelets skapī”.
2011. gadā raidsabiedrības BBC īpašā Čārlija biogrāfijai veltītā pārraidē izskanēja atziņa, ka Čārlijs patiešām esot bijis nevis ebrejs, bet gan čigāns, kurš piedzimis ceļošā kulbā. BBC pauda, ka nesen diženā komiķa bērni viņa rakstāmgalda atvilktnes īpašajā nodalījumā atraduši kādu vēstuli.
70. gadu sākumā, dzīvojot Šveices pilsētā Montrē, Čārlijs saņēmis vēstuli no Anglijas, kurā tās autors, kāds Džeks Hils, stādījies priekšā kā viņa brālēns. Proti, izlasījis Čārlija autobiogrāfiju, Džeks izlēmis kādu nieku palabot savu iespējamo tālīno radinieku. Viņš rakstīja: “Sveiks, Čārlij! Ja tu vēlies to zināt, tad varu pavēstīt, ka tu esi piedzimis kulbā, tāpat kā es. Tā bija ļoti laba kulba, kas piederēja čigānu karalienei, kura bija mana tante un tava māte. Tu esi piedzimis Smetvīkas Blekvīčas parkā, turpat, kur divarpus gadus vēlāk piedzimu arī es. Tava māte vēlāk aizbrauca kopā ar tava tēva cirku, bet tad apmetās Londonā, taču es nezinu, tieši kur.” Beigās Džeks vēl pauž, ka vēstuli uzrakstījis ne jau tāpēc, lai par šo informāciju saņemtu atlīdzību naudā, bet vienkārši vēloties izdarīt labu pakalpojumu radiniekam.
Čārlija dēls Maikls paudis, ka tēvs saņēma daudz vēstuļu ar dažādiem izdomātiem stāstiem, taču tās visas parasti tūlīt pat pēc izlasīšanas iznīcinājis. Bet Džeka vēstuli viņš tomēr saglabājis. Maikls uzskata – tas liecina par to, ka tajā paustais varētu būt patiesība, ko Čārlijs turklāt vienmēr zinājis. BBC pārraides autori izvirzīja pieņēmumu, ka Čārlija čigāniskās klejotāja saknes lielā mērā iespaidojušas viņa artistiskā mazā Klaidoņa tēla tapšanu.
Čārlija rakstāmgalds ar slepeno nodalījumu viņa bērnu rīcībā nokļuva pēc viņa dzīvesbiedres Ūnas nāves 1991. gadā, bet slepeno nodalījumu viņi atklājuši tikai gluži nesen. Mantinieki uzaicināja atslēdznieku, kurš visu klātbūtnē uzlauza atslēgas, un tādējādi atklātībā parādījās attiecīgā vēstule, kas tagad kļuvusi par vienu no eksponātiem muzejā, ko Čārlija bērni ierīkojuši viņa mājā.