Foto – Anda Krauze

No veca jauns: T-kreklu paklājiņi 0

Revidējot skapi, var atrast materiālu jaunu mājlietu gatavošanai. Piemēram, no vairākiem T-krekliem var tapt lupatu paklājiņš priekšnamam, vannas istabai vai citai vietai. Šāds darinājums būs arī lieliska guļvieta sunim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lupatu paklājiņu tamborēšana jau vairākus gadu ir jelgavnieces Lindas Valteres vaļasprieks. “Esmu praktisks cilvēks, tāpēc neizmetu apģērbu, aizkarus vai citas tekstilijas, kas mazliet pabalojušas, izdilušas vai ko apnicis valkāt. Izvēlos T-kreklus, jo tie neirst. Sagriežu strēmelītēs un tamborēju paklājiņus. Ja nepietiek ar pašu T-kreklu krājumiem, tos sagādā radi un paziņas, kas zina par manu vaļasprieku, dažkārt aizeju uz humpalām krāsu medībās, lai bagātinātu paklājiņu toņu paleti,” stāsta Linda. Vieglāk griezt un vairāk tekstillentīšu var iegūt no lielāka izmēra T-krekliem, svārkiem un biksēm, kā arī aizkariem un spilvendrānām.

Lai notamborētu nelielu paklājiņu, strēmelēs vajadzēs sagriezt vismaz sešus vīriešu T-kreklus. Strēmeles griež 1,5–2,5 cm platas. No stingra un blīva materiāla tās var būt šaurākas, bet no mīksta un elastīga – platākas. Tekstillentītes satin kamolos, sašķirojot pēc krāsu toņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pati tamborēšana esot saldais ēdiens. “Sākumā strēmeles sēju mezglā, tagad izmantoju citu paņēmienu – slīpi iegriežu vienas un otras strēmeles galā un abiem iegriezumiem cauri izvelku vienu strēmeli. Šādi savienotas, tās cieši turas kopā. Savienojumam jau nav jāiztur liela slodze, ja nu vienīgi mazgājot un purinot paklājiņu. Vispirms paklājiņam notamborē 6 gaisa cilpiņas, savieno pīnītes galus un turpina tamborēt īsos stabiņus pa apli. Katrā aplī sešās vai astoņās vietās pieaudzē valdziņus (piemēram, notamborē 5 īsos stabiņus, tad gaisa cilpiņu, pēc tam atkal 5 īsos stabiņus). Ar valdziņu pieaudzēšanu nevajag pārāk aizrauties, jo tad lupatu paklājiņš metīs viļņus. Savukārt, ja valdziņus nepieaudzē, rokdarba malas locīsies uz augšu. Vēl jāņem vērā: ja valdziņus vairākās kārtās pieaudzē tajās pašās vietās, darinājums būs stūrains; ja to dara dažādās vietās, veidosies aplis,” padomu dod Linda.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.