Foto: Līga Lerha

No veca jauns: šūta kaklasaišu rullīšu rota. FOTOPAMĀCĪBA 0

Turpinot savu mīļo tematu “lietotu mantu otrā dzīve”, šoreiz citādāka rota, kuras akcents būs no kaklasaišu šaurākajām daļām veidoti rullīši.

Reklāma
Reklāma

Darba gaita

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

1. Piecas violetas gammas kaklasaites, kam lemts pārtapt rotā.

Foto: Līga Lerha
CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ņem pamatam paredzētās kaklasaites un atzīmē uz tām viduslīniju. Novelk līniju, no kuras uz viduslīnijas sāk atzīmēt ieloču locījuma vietas. Pirmā atzīme pēc 3 cm, tālāk – 4,5 cm. Sāksim ar deviņām ielocēm. Jā, lai kaklasaišu platā daļa lokot neveras vaļā, lai neveidojas traucējošas tūtiņas, aizmugures trijstūrīti korekti aizšuj ciet.

Foto: Līga Lerha

3. Kad abas kaklasaites sazīmētas, saloka un ar kniepadatām sasprauž ieloces.

Foto: Līga Lerha

4. Kaklasaites priekšā sašūs kopā, vienas puses spicumu nolokot un saliekot ieloci pret ieloci. Bet pagaidām arī šo vietu tikai sasprauž.

Foto: Līga Lerha

5. Pielaiko sasprausto versiju, lai pārliecinātos, vai ieloču skaits ir pietiekams. Aizmugurē starp ielocēm vēl jāpaliek vietai, kur sasiet banti. Pievieno katrai kaklasaitei vēl pa vienai ielocei – tagad ir desmit.

Foto: Līga Lerha

6. Sasiešanai paredzētās astītes ir par garu, tāpēc kaklasaišu ieloču daļu, pievienojot nolocījuma tiesu, nogriež. Bet otru pēc tam – saīsina. Ieloču daļas dubultai nolocīšanai pierēķina 6 cm.

Foto: Līga Lerha

7. Rokas dūrienā sašuj abas ieloču daļas.

Foto: Līga Lerha

8. Lai nogrieztās kaklasaišu daļas neizirtu, tām sašuj gan garenvīli, gan griezuma vietas. Sasienamo daļu ar kniepadatām piesprauž pie ieloces un ar lieliem dūrieniem piešuj. Šajā darba posmā seko, lai detaļas ir saliktas pareizajā virzienā.

Foto: Līga Lerha

9. Dubultā noloka ieloču detaļai pievienotos 6 cm tā, lai tie nosedz arī iepriekš piešūto kaklasaites astīti, un piešuj. Kad tas izdarīts – sasienamo detaļu atloka pareizajā virzienā un malās piestiprina. Kad abas pamata detaļas ir kārtībā, tās priekšpusē sašuj kopā. Pamats ir gatavs.

Foto: Līga Lerha

10. Tagad kārta rotas akcentam – rullīšiem. Ņem veselu kaklasaiti, garāku tievās daļas posmu saloka uz pusēm, sasprauž ar kniepadatām un gar abām maliņām sašuj kopā. No astes gala sāk tīt rullīti. Kādu gabalu satin, nostiprina ar kniepadatu un pielaiko pie rotas pamata 5–6 cm diametrā. Ja vēl ir par maz – turpina tīt. Kad satīts, cik grib/vajag, pārējo kaklasaiti nogriež, atstājot gabaliņu, ko nostiprināt rullīša apakšā.

Foto: Līga Lerha

11. Sašuj/sastiprina rullīti, cenšoties aizķert katru no tā posmiem. Pēc tam pievelk un aizmugurē piestiprina atlikušo gabaliņu. Un tā trīs reizes pēc kārtas, līdz visi dekoratīvie elementi ir gatavi.

Foto: Līga Lerha

12. Citu pēc cita rullīšus piešuj pie rotas kaklasaišu ieloču pamatnes. Tos liek cieši klāt un vēl apakšpusē ar dažiem dūrieniem sastiprina kopā. Darīts. Laiks pucēties!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.