Nobeigumā jāatzīst, ka uztraukumam nav pamata – putekļu sūcējs ar 900 W jaudu būs tikpat efektīvs kā ierīce ar divreiz lielāku jaudu. Labs piemērs ir profesionālie putekļu sūcēji, kam jauda nekad nav bijusi lielāka par 1300–1400 W (ar vienu elektromotoru), kamēr mājsaimniecībām tiek piedāvāti 2–2,5 kW milži. 0

“Samsung Electronics Baltics” sadzīves tehnikas biznesa direktors Baltijā Sergejs Kostjučenko skaidro: – Patērētājiem nav jāuztraucas par šīs EK regulas ietekmi uz ierasto tīrības līmeni mājoklī, jo līdz ar tehnoloģiju attīstību ražotāji, ievērojot visus nosacījumus, izstrādā arvien jaunus risinājumus, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu, vienlaikus palielinot putekļu sūcēja sūkšanas jeb tīrīšanas jaudu.

UZZIŅA

Aprēķināts, ka, atsakoties no jaudīgiem putekļu sūcējiem, 2020. gadā Eiropas Savienībā varētu samazināt elektroenerģijas patēriņu aptuveni par 18 teravatstundām. Salīdzinājumam – tas ir teju 2,5 reizes vairāk, nekā visa Latvija patērē gada laikā.

Ir norādīts vidējais elektrības patēriņš gadā, lietojot konkrēto modeli. To aprēķina, par pamatu ņemot rādītāju, cik daudz stundu viens Eiropas iedzīvotājs vidēji statistiski gadā izmanto putekļu sūcēju. Tāpēc cilvēks ar vienkāršiem aprēķiniem var prognozēt, cik daudz gada laikā viņam izmaksās elektrība ierīces ekspluatācijai.

Izplūstošā gaisa kvalitāte tiek mērīta klasēs no A līdz G. A klase nozīmē, ka ierīcei ir augstas klases HEPA filtrs – vismaz 12 vai 13, kas savāc 99,95% visu sīko daļiņu, kas ir lielākas par trim mikroniem (šajā izmērā iekļaujas arī dažādas baktērijas, ziedputekšņi). HEPA 13 filtri var aizturēt pat daļu tabakas dūmu un pastāvīgo gaisa piesārņojumu. Sadzīves putekļu sūcējiem tā ir augstākā filtrācijas pakāpe. Šis ir būtisks rādījums cilvēkiem ar astmu un citām respiratorām alerģiskām saslimšanām. Jebkura kvalitatīva putekļu sūcēja uzdevums ir telpā izpūst tīrāku gaisu, nekā tas iesūcis sevī.

Trokšņu līmeni mēra decibelos (dB) pēc specifiska standarta konkrētos apstākļos un noteiktā attālumā no putekļu sūcēja. Visas ierīces, kas iekļaujas 70 dB, ir patīkami klusas. Darbinot putekļu sūcēju ar 70–75 dB trokšņu līmeni, telpā var sarunāties, nepaceļot balsi. Salīdzinājumam: tukšā teātra telpā čaukstinot papīru, būs 40 dB trokšņu līmenis, bet armijas kravas lidmašīnai skrejceļa galā, tikko atraujoties no zemes, būs pāri par 100 dB. Piemēram, salīdzinot putekļu sūcējus ar 76 dB un 86 dB trokšņu līmeni, atšķirība ir nevis nieka 12%, bet gan divreiz skaļāks troksnis.

Šie parametri rāda tīrīšanas kvalitāti. Zīmējumam vienā pusē ir uzzīmēts paklājs, otrā pusē – grīda. Tas ir praksē veikts mērījums, kurā pārbauda, kā ierīce tiek galā ar netīrumiem. Uz speciāla testa paklājiņa un cietā seguma izber 100 g mājsaimniecības netīrumu (putekļus, smiltis, gružus). Tad putekļu sūcēju ar tā komplektācijā esošo uzgali darbina robotizēts manipulators (lai izslēgtu cilvēka faktoru). Pēc tam nosaka, cik gramu konkrētais putekļu sūcējs spēj savākt. Ja ir savākti 100%, ierīce atbilst A klasei. Par katriem nesavāktajiem 4 g putekļu sūcēja tīrīšanas kvalitāte samazinās par vienu klasi. Pēc novērojumiem praksē var teikt, ka bieži vien tīrīšanas kvalitātes klases nav tieši samērojamas ar motora jaudu. Nereti ir tā, ka putekļu sūcējs ar 500 W patērēto jaudu spēj savākt 100% izbērto netīrumu, kamēr 2 kW ar grūtībām iekļaujas E vai F klasē. Atkarībā no tā, vai vairāk paredzēts sūkt paklājus vai cieto sagumu, var pievērst uzmanību abām tīrīšanas kvalitātes klasēm.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.